Wpis z mikrobloga

Siema
Mam zamiar kupic Lazaro Integral V2 lub V3 i mam problem z doborem ramy. 2 dni temu sprzedalem Gianta Rincon L bo byl za duzy (rama praktycznie dotykala kroku). Teraz nie chce znowu wtopic ze zlym rozmiarem ramy.
Mam 177cm i w butach z bardzo niska podeszwa i w rozkroku 25cm od ziemi do krocza mam 81-82cm.

Jaki rozmiar bedzie lepszy 17 czy 19?

Wg. tej tabelki powinienem brac 17 cali zeby byla to minimalna ponoc odleglosc 5cm, ale co z reszta roweru, nie bedzie za maly?

#rower #lazaro #integral #rowery
  • 66
@Bialy_Mis: no wlasnie zamontowane siodelko bylo juz cofniete na maxa do tylu ale zeby bylo dobrze ustawione powinno byc jeszcze troche wyzej

@piotreek88: no wlasnie wlasciciel mowil ze kat plecow na crossie powinien byc 60stopni, ja na tym zdjeciu widze okolo 70 stopni wiec rzeczywiscie moze byc za bardzo prosta sylwetka...

Moze rzeczywiscie 17cali Lazaro by byl lepszy przez to ze bylbym bardziej pochylony...
@DenverPn: 17
i tak nie masz wyboru skoro chcesz lazaro. zawsze mozesz dluzszy mostek. na 19 bedziesz instalowal krotszy ale co jesli o tej dluzszej ramie to prawda? co jesli na najkrotszym mozliwym mostku bedziesz czul ze jednak chcialbys jeszcze z 1cm blizej? i wtedy dupa zbita
@Bohun_Zygmund: no na 17 juz jestem zdecydowany w 100%. Teraz tylko nie wiem czy brac Lazaro czy Eries. Do tego drugiego mialem mozliwosc sie przymierzyc i widac ze nawet na maksymalnie cofnietym siodelku pozycja jest za bardzo pionowa (okolo 70 stopni).
Mozliwe ze przez dluzsza rame Lazaro byloby idealnie...
Sam juz nie wiem :/
@DenverPn: jakbys mial 19 to moglbys gdybac 2 cale to 5,08cm. zalezy ktore malowanie ci sie podoba - ten eris calkiem fajny. jak eris jest skalowalny to najwyzej kupisz krotszy mostek.

ale twierdze tak tylko i wylacznie patrzac na zdj - moze rzeczywiscie jakis troche maly i widac ze tam juz jest dosc dlugi mostek. 19 tam nie mieli?

sam juz nie wiem - a moze troche zmyslasz i sobie dorabiasz?