Wpis z mikrobloga

Nie potrafię nazwać uczucia, jakie generuje we mnie oglądanie takich ofert pracy jak ta poniższa, sporządzona przez jednego z pracowników pewnej trzyliterowej firmy logistycznej na 'D'. Lista wymagań brzmi jak opis jakiegoś superbohatera danej branży (wieloletnie doświadczenie, znajomość procesów i programów dedykowanych tej branży). Prawdziwa komedia zaczyna się w części OFERUJEMY:

- praca w dynamicznym, rozwijającym się zespole
- niezbędne narzędzia pracy
- możliwość rozwoju zawodowego

O ile pierwszy punkt to takie typowe pierdu-pierdu, zapchajdziura kryjąca tyle samo gówna co zachęty do pracy w ww. zespole, to pozostałe dwa punkty nasuwają mi na myśl słynny stand-up "black people vs niggas".

" You know the worst thing about niggas? Niggas always want credit for some shit they supposed to do. A nigga will brag about some shit a normal man just does. A nigga will say some shit like, "I take care of my kids." You're supposed to, you dumb motherfucker! What kind of ignorant shit is that? "I ain't never been to jail!" What do you want, a cookie?! You're not supposed to go to jail, you low-expectation-having motherfucker!"

#gorzkiezale #pracbaza #jakzyc
MoreDinero - Nie potrafię nazwać uczucia, jakie generuje we mnie oglądanie takich ofe...

źródło: comment_uygsjF6UBqikIBJnL0cxLUy8IdwwKJq5.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@MoreDinero: to taktyka. Zgłosi sie ktoś, kto nie spełnia połowy wymagań, ale od początku tak miało byc - za to dostanie mało kasy, no bo wie pan, nie spełnia pan wymagań, ale zrobimy wyjątek. I sie jeszcze taki ktoś cieszy, ze ma szanse.
Popularne zwłaszcza w IT
  • Odpowiedz
@zackson: nie, bo wtedy nie byłoby nic oferowane tylko wielki napis wolontariat. Jak cos próbują oferować to znaczy, ze zaczynaja grać w te grę
  • Odpowiedz
@MoreDinero: marzę o takim dialogu:
- proszę pana, nie spełnia pan tych i tych/wszystkich wymagań, bla bla bla
- proszę pana, gdybym je wszystkie spełniał to byśmy się dziś nie spotkali

można go jeszcze rozwinąć, kwestie wyobrazni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MoreDinero: @Melisandre: Według mnie takie podpisy jak: wypłata na czas, zapewnienie narzędzi pracy odrazu wnioskują o januszexie, janusz biznesu to nie stan materialny lecz umysłowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz