Wpis z mikrobloga

Specjaliści od #rower. Pytanie z gatunku tych trudnych. Zauważyłem dzisiaj, że pionowa rura ramy, pod siodłem, jest ugięta na wysokości mniej więcej 10-15 centymetrów od korby, jak na załączonych zdjęciach (1 w poście, dwa w komentarzach). Biorąc pod uwagę typ roweru (cross), moją wagę (~75 kilogramów) i tryb użytkowania roweru (jazda miejska, czasem wypad asfaltem) wydaje mi się, że nie ma możliwości wygięcia tego elementu podczas użytkowania roweru. Czy kwalifikuje się to do zwrotu do producenta i zwrotu pieniędzy? Rower to #lazaro Integral V3 2015, kupiony końcem lutego, zrobiłem na nim może z 300 kilometrów. Jutro jadę pytać do serwisu autoryzowanego przez producenta, ale na razie proszę o poradę.
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #konsument #zwrot
Pobierz feelbeats - Specjaliści od #rower. Pytanie z gatunku tych trudnych. Zauważyłem dzisia...
źródło: comment_3Pv2rigtnNdSYeji1MLaeGfg5CfjimiO.jpg
  • 19
@sherriff: bardzo cienka nie jest, koło 5 centymetrów średnicy ma (10.5 obwodu). Choć najcieńsza że wszystkich.
@AnsuzSowilo: też czegoś takiego nie widziałem jeszcze, więc mocno się zdziwiłem. Zauważone przypadkiem i bardzo się cieszę, że tak nie jeżdżę dalej.
@gentelman: Miałem na myśli ogólną jakość roweru, bo to, że przykręcisz do czegoś Alivio nie czyni reszty komponentów lepszych niż są wpakowane. A z tego co widziałem, to poza tym marketingowym Alivio w rowerze są oszczędności na wszystkim.
@feelbeats: juz myslalem ze to brower troluje - rzeczywiscie moze troche musialbys sprawdzic z drugim rowerem. z 2 strony jakby sie miala giać to pewnie lakier by pekal (jak komus sie lamie rama to sie pojawiaja haircracks).
@dran2:
@zabby:
@Bohun_Zygmund: właśnie wydaje mi się, że początkowo tego nie było. Pewności nie mam, bo nie zwracałem na to uwagi na początku, dopiero dzisiaj rzuciło mi się w oczy, jak spojrzałem pod innym kątem niż zwykle. Na zdjęciu, które wkleił @blebnik niby też tak jest, ale wydaje mi się, że mniej niż u mnie, poza tym linka przerzutki zmienia trochę perspektywę. Pęknięć nie ma, teraz sprawdziłem.
@zabby: już po pierwszym poście zrozumiałem, że mogą takie być. Jak pisałem wyżej - nie wydaje mi się, by mój miał tak od początku, ale mogłem to przeoczyć, bo nie zwróciłem uwagi. Gdybym kupił krótką torową ramkę, to bym wiedział, że jest gięte.
@brower: ja bardzo polecam ten rower. Nie mam z nim problemów, a jedyne, co mogę mu zarzucić to to, że przerzutki wymagają już regulacji. I tyle w
zabby: już po pierwszym poście zrozumiałem, że mogą takie być. Jak pisałem wyżej - nie wydaje mi się, by mój miał tak od początku, ale mogłem to przeoczyć, bo nie zwróciłem uwagi. Gdybym kupił krótką torową ramkę, to bym wiedział, że jest gięte.

@brower: ja bardzo polecam ten rower. Nie mam z nim problemów, a jedyne, co mogę mu zarzucić to to, że przerzutki wymagają już regulacji. I tyle w sumie