Wpis z mikrobloga

@tosyu: wiele razy juz to pisalem. napisze raz jeszcze. 8 lat temu jak wyjechalem do NL to jazda w PL to byl dramat. Po tych latach jadac do PL juz prakrycznie wogole sie nie #!$%@?. Czasem w miescie. Jest kolosalna roznica i ogromna poprawa.

@kendziu666: Polska piszemy z duzej litery to pierwsze primo. Co do 4 siwatow, byles na Ukrainie kiedys?
@afrykanczyk: Śmieszą mnie wpisy, które mówią, że w Polsce nie ma kultury jazdy :D Pojedź sobie na Rosję, Gruzję albo Azerbejdżan, tam się przekonasz, że u nas to klasa światowa jest, jeżeli chodzi o poruszanie się po drodze.
@afrykanczyk: Kwestia tego, do kogo się porównujesz ;) W Grecji byłem raz na wakacjach i wcale bym nie powiedział, że ich kultura jazdy przewyższa naszą. Nie doceniasz tego co jest u nas i tyle ;P Chcesz, to równaj się w górę, dawaj za przykład (dla mnie dziwny) Greków czy nawet Niemców, ale nie pisz, że u nas jest motoryzacyjny 4 świat, bo to po pierwsze nie jest prawda, a po drugie
@afrykanczyk: A równanie w górę ma? :P W stosunku do państw, np. Niemcy, które pod względem rozwoju są 2-3 dekady do przodu? Takie zmiany nie następują w ciągu roku czy dwóch, to długotrwały proces. Nie chce mi się rozwodzić na temat: "co by było, gdybyśmy nie trafili po jarzmo Związku Radzieckiego", ale daj nam, Polakom, trochę czasu. Po komunie się jeszcze nie pozbieraliśmy, a Ty chcesz, żeby wszystko działało tak, jakby
@Jofiel: A pozbieraliśmy? Demokracja jest czymś nowym da nas, ludzie dają za każdym razem się ogłupić przy wyborach, aparat urzędniczy rozrośnięty ponad wymiar, bezkarność urzędników i władza, która wie lepiej, co jest dobre dla obywatela, niż on sam. Gospodarczo zrobiliśmy wielki krok, a nawet wielkie kroki na przód, ale w niektórych kwestiach, dalej jesteśmy w poprzednim ustroju.