Wpis z mikrobloga

@wetnosekoala: No i widzisz mam ten sam problem. Nie znoszę strzelania w tej grze. Tylko, że klisza Indiany, fabuła z Hollywood, dialogi i postacie, oskryptowane sceny, zagadki środowiskowe. Nie sposób odmówić tej grze uroku.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: I co niby to jest zła gra? A otchlan.pl to ludzie nie grają i nie wspierają. Rzucać bananem że nie ma 60fps, a podawać przykłady z totalną pikselozą i pomysłami lat 80. Tekstówki, planszówki z dobrym mistrzem gry też mają swoją niszę. A jaka jest twoja idealna gra 1080p 120fps i grafika, mechanika, fabuła podziel się tym mesjaszem elektronicznej rozgrywki.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Odnosiłem się do tego:

Dalej grasz w grafikę


Jakby ludzie nie grali w grafikę, to konsole nie miałyby podzespołu odpowiedzialnego za jej generowanie, wystarczyłoby wyświetlanie tekstu. Ewentualnie do dziś nie wyszłaby PS2 i kolejne konsole.

Dodam też, że nie mam nic przeciwko konsolom, przeciwnie, miałem, grałem, gdybym miał czas, to pewnie bym sobie kupił kolejną.

Ale to że nie gramy w grafikę to zwykłe pieprzenie.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: No tak grafika jest jednym z elementów składowych gry pytanie czy najważniejszym. Też mam pretensje o filmiki "nie przedstawiające rzeczywistej rozgrywki", ale nie rozumiem jak można podchodzić do gry jak do "silnika graficznego" gdzie można sobie potrzepać do wielokątów, tesalacji, ilości renderowanych obiektów. Powinny być specjalne dema dla takich osób ala street view w 120fps i pełnym VR.
  • Odpowiedz
nie rozumiem jak można podchodzić do gry jak do "silnika graficznego"


@Maneharno: Bo ludzie lubią patrzeć na ładne rzeczy. Przynajmniej większość. A ludzie jak Ty mogą sobie dalej grać w PS1, przecież tyle dobrych gier tam wyszło. Konsola za grosze, gry za grosze, same profity.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Tylko mechanika też troszkę jest modyfikowana i do tego dochodzi wygoda. Np sejwy czy czasy ładowania. Sam ostatnio spędzałem wiele czasu z klonem harvest moona na pc bo wygodniej i coś świeższego. W U4 bym zagrał choć nie traktuję tej gry jak strzelanki. Owszem z postępem wiele rzeczy się zmienia i dlaczego z nich nie korzystać. Wiedźmin 1 mimo iż miał najlepszy klimat to teraz będę wracał raczej do 3.
  • Odpowiedz