Wpis z mikrobloga

Hej chore lewaki spod znaku #dobrazmiana, wiecie co jest najlepsze w 500+? Nie, nie to że Dżesika kosi 1000 zł. Najlepsze jest to, że nigdy żaden rząd ani Sejm nie ośmieli się z tym skończyć w obawie, że wycie gawiedzi zakończy jego byt. Zatem pisowskie patusy, Polska będzie z---------ć na 500+ do końca swojego, być może nawet do końca świata. Tak k---a - patrzcie na swoje dzieło! #polityka
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rumpertumski: Dobra, ulżyło mi, bo myślałem że rozmawiam z kimś kto ma coś do powiedzenia i będzie fajna i cięzka dyskusja, a nie mam trochę na nią czasu, na szczęście pokazałeś żeś debil i tyle. Dzięki!
  • Odpowiedz
1. Miej dziecko i wychowuj je sama.
2. Nie miej 16 lat, a 2x tyle.
3. Nie miej na imię Dżesika, dziecko ma też normalne imię.
4. Czekaj na decyzję w sprawie 500+ (jest cień szansy)
5. Miej nowe mieszkanie, tylko w części na kredyt, remontuj je samodzielnie zapierdzielając w każdy wolny dzień, zapierdzielaj w robocie w pozostałe dni, odmawiaj sobie wielu rzeczy żeby kupić dziecku lepszą kurtkę, nowe ubrania bo rośnie, bo kredyt, opłaty, bla bla bla
6. Bądź realistką i nie planuj zakupu łodzi motorowej, bo potencjalne źródełko może się kiedyś skończyć (albo i wcześniej niż kiedyś, bo kryterium dochodowe), ciesz się, że w końcu skończy się wieczny dylemat "kupić lepszą gładź szpachlową, czy ubrania dla dziecka bo trochę już przykrótkie", który kończy się w wiadomy sposób.
  • Odpowiedz
@wybitny_analityk: Cytując klasyka, szkoda strzępić ryja. Jak budżet im walnie i długi im sparaliżują administrację to może ciemniaki się obudzą. No, zawsze jest możliwość, że dowalą podatki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@boguchstein: tak? Ciekawe. Przecież to typowa redystrybucja. Od kiedy redystrybucja przekłada sie na kwotę wolną? Owszem u części taki mechanizm rekompensaty podatku wystąpi. Ale w dużej mierze beneficjentami są patusy albo ludzie nie generujący dochodów. Czy się stoi czy się leży...
  • Odpowiedz
@catch: chyba troche przesadzasz. na wypoku pietnuje sie typowa patole, ktorej jedyna ambicja jest siedzenie przed TV i plodzenie kolejnych bachorow. z tego co piszesz Tobie daleko do takich osob, wiec nie czuj sie zaszczuta. Inna kwestia jest sprawiedliwosc takiego zasilku, jego wysokosc, kto ma to pokryc itd. Ale wszystko w ramach przyzwoitej dyskusji.
  • Odpowiedz
@catch: prawdopodobnie w podatkach oddajesz więcej Dżesice niż dostajesz z 500+. A będziesz musiała oddać jeszcze więcej bo ktoś na Dżesi musi się składać, bo Dżesi tylko bierze. Cudów nie ma. Wygrywa Dzesika.
  • Odpowiedz
@wybitny_analityk: Poczytaj artykuł. To nie jest wiedza tajemna, przeciwnie. Ogromna większość pitu to pierwsze dwa progi podatkowe.

Zawsze tak było przy progresji, że 20% podatników utrzymywało 90% budżetu.


Nie wiem, skąd to bierzesz, ale zawsze było dokładnie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@wybitny_analityk: niektórzy będą buldupić o 500zł nawet jak polska będzie na poziomie UK... wy się leczcie bo już w roku 1991 to 500zł na każde dziecko BYŁO potrzebne, wy chyba k---a nie ogarniacie jakie to były czasy?!
  • Odpowiedz