Wpis z mikrobloga

Już od kilku godzin szukam w necie firmy, która oferowałaby coś na wzór własnego clouda.
Chce kupić np. 200GB ramu i podzielić to na tyle maszyn wirtualnych na ile mam ochotę.
Wszystkie firmy jakie do tej pory znalazłem, operują na 'pakietach' czyli np. 2GB ram + 10GB dysku i nie idzie podzielić tego na mniejsze/większe kawałki.

Ja chciałbym kupić konkretne zasoby i je rozdysponować według własnych potrzeb.
Ktoś z was zna firmę z taką ofertą?

#serwery #komputery #linux #administracja #pytanie
  • 18
@imlmpe: wiem że to nie rozwiązanie ale czemu np nie digitalocean i po prostu skorzystać z api w którym będziesz tylko konfigurował ile ma stworzyć jakich maszyn i jaki ma obraz wgrać ? a reszta zrobi się z automatu ?
@Jurigag: myślałem o nich, ale oni też oferują konkretne rozmiary serwerów. Nie przeskoczysz ich dolnej ani górnej granicy. Ja chciałem kupić zasoby i samemu je sobie 'pociąć' :)

@Jojne_Zimmerman: jak mi się skończy ram na dedyku, czy miejsce na dysku, to będzie problem. W cloudzie mam w teorii nieograniczoną skalowalność. Dlatego zależy mi na chmurze. Nie chce później być zmuszonym do kupna kolejnego dedyka itd.
@imlmpe: naprawdę byś potrzebował coś mniej wydajnego niż 512 mb ? :P ostatnio odpalili że każdy może brać maszyny do 20 cpu/64 gb ramu/640 gb dysku/9 tb dtransferu, serio myślisz że będziesz potrzebować więcej ? :P
@imlmpe: w dodatku masz opcję flexible resizea jakbyś potrzebował, także w każdej chwili możesz zwiększyć wydajność jakiegoś vpsa a potem zmniejszyć, no i w sumie kosztują grosze
@Jurigag: mam bardzo specyficzne wymagania. Na czas szkoleń chciałbym np. uczestnikom odpalić 30-40 wirtualek, a po skończeniu zajęć wszystkie zniszczyć i założyć szybciutko nowe, instalowane z mojego obrazu. Do pracy w konsoli linuksa przy odpalonych 5-6 procesach naprawdę nie potrzebujesz 512MB ramu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@imlmpe: to czemu nie możesz robić 15-20 wirtualek po 512 mb ramu i dwa konta na każde ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) no to tak jak napisałem - na digitalocean możesz tworzyć droplety z wyznaczonego przez ciebie obrazu który znajduje się u nich w sererowni w sieci lan - także będzie wgrany bardzo szybciutko
mam bardzo specyficzne wymagania. Na czas szkoleń chciałbym np. uczestnikom odpalić 30-40 wirtualek, a po skończeniu zajęć wszystkie zniszczyć i założyć szybciutko nowe, instalowane z mojego obrazu. Do pracy w konsoli linuksa przy odpalonych 5-6 procesach naprawdę nie potrzebujesz 512MB ramu ( ͡º ͜ʖ͡º)


@imlmpe: takie rozwiązania to można zrobić na digitalocean bardzo fajnie i wygodnie poprzez api, lecz każda instancja będzie miała publiczny adres ip.
@TypowyNerd: próbowałem, ale tam również nie ma możliwości ustalenia wielkości instancji (rozmiary są predefiniowane).

@Rexikon + @TypowyNerd: zależy mi na tym, abym mógł ograniczyć rozmiar VMki do takiego rozmiaru jak chce. Chodzi o to, aby kursant faktycznie miał problem ze zmieszczeniem się w zadanym ramie, a nie aby szalał na 512MB :D Nie ma co wdawać się w szczegóły, po prostu potrzebuję większej elastyczności, a nie 512/1024MB i tyle :(