Wpis z mikrobloga

Siema Mirabelki i Mirki - zaznaczam że jeśli nie masz planów wyjazdu za granicę lub kompletnie nie interesuje Cie temat życia za granicą to przewiń dalej.

Na wstępie chciałbym podkreślić że na wypoku konto mam od ponad roku a obczajam chyba od 3 lat, ale nigdy się nie udzielałem bo jakoś tak nigdy nic sensownego nie miałem do przekazania..tak mi się przynajmniej wydawało do dzisiaj. Sorry za błędy, złe tagi itd ale każdy kiedyś pisał pierwszy post, wiec bądźcie w miarę wyrozumiali ;)
Więc w skrócie: Ponad 3 miesiące temu dostałem pracę w zawodzie i przeprowadziłem się do UK w okolice Londynu, bo już na studiach zawsze chciałem wyjechać i przekonać się jak będzie. Od interview do osiedlenia na stałe minęło 10 dni wiec miałem mało czasu na ogarnięcie spoko mieszkania itp. Od początku chciałem mieszkać u anglików ale trafiła się okazja u rodaków (wiek ok 37lvl + dzieciak 16lvl), którzy żyją tu ponad 10lat i właśnie kupili własny dom, który był w trakcie remontu ale standard jak na anglie to ponad norme.
Początki pozytywne chociaż wyczułem już pierwszego dnia ogromną zazdrość że jestem inżynierem, praca w zawodzie, to i kasa inna. 10 lat Janusza (serio tak ma na imię chłop:P) #!$%@? fizycznie w 'polskiej' fabryce i błaganie o nadgodziny bo mało i brak wciąż języka oraz Ola która jest specjalistą w wystawianiu towaru na półki nocami w tesco (nocami bo funt dodatku;P) wystarczy na własny dom - zaznaczam nie dyskryminuje bo żadna praca nie hańbi.
Mój różowy dołączył do mnie po miesiącu i tak próbujemy sobie w miarę spokojnie żyć ("w miarę" bo moja robota stresująca a różowy ciągle szuka + plus mega tęsknota za Ojczyzną).
Zaraz po tym była lekka drama bo robiąc pizze trochę jarał się piekarnik. W #!$%@? dymu. Różowy od razu ogarną temat i wyczyścił z grubsza usyfiony piekarnik i był git. Na drugi dzień Janusz biznesu wyskakuje z gębą że emalia zdarta?? Zarzuty przemilczeliśmy bo ciężko gąbką i płynem do naczyń #!$%@?ć nowy piekarnik ale cisza. Poza tym w między czasie, jako że robię w przetwórstwie szkła z dobrego serca ogarnąłem januszowi szybkę na wymiar między półki na blat w kuchni..takie 3 elementy wycięte na cnc, hartowane i malowane o wartości ok 500f ale free bo na mnie. Wszystko elegancko z dowozem pod drzwi. Chociaż bez dziękuje ale co tam.
Dzisiaj robiąc znowu pizze różowy ogarnął że to nie była zdarta emalia tylko #!$%@? warstwa syfu i emalia została odsłonięta na dnie a ściany boczne piekarnika nadal #!$%@? i czarne. Człowiek grzecznie wytłumaczył co i jak, ze trzeba wymyć... aa tu nagle "to może poszukacie sobie nowego pokoju, macie tydzień"...co #!$%@?? człowiek zdziwiony co to sie..i pyta: dlaczego? nic nie mówiliście wcześniej? zaznaczam że nie było wcześniej żadnych uwag i pretensji za to raczej miła neutralna atmosfera bo człowiek jest bezproblemowy...odp. "nie nie mówiliśmy ale tak ogólnie się nie dogadujemy" i zero konstruktywnego wyjaśnienia, po prostu ogólnie. Bez kłótni przyjeliśmy info i zaczynamy szukać nowego lokum ale już u Anglików.
Sytuacji nie trzeba tłumaczyć, zgarneli szkło za darmo bez głupiego dziękuje a gdy zwracasz im uwagę ze bezpodstawnie Cie o coś oskarżają to wyrzucają cie z domu bo uraziłeś ich dumę w ich własnym DOMU. #!$%@? brak słów.

Opis długi i może bez składni ale napisałem to aby przestrzec rodaków że by nie pakowali się w mieszkanie z obcymi "polaczkami dorobkowiczami" w UK, bo ich cel jest tylko jeden: wykorzystać Cie ile można a gdy powiesz lub zrobisz coś nie po ich myśli wyrzucą Cie na bruk z dnia na dzień. Zaznaczam ze na pewno nie wszyscy tak sie zachowują ale spora część to cebularze którzy myślą ze osiągneli wszystko w UK nie potrafiąc nic osiągnąć w Polsce a rodaków traktują jak śmieci. Ku przestrodze Mirasy. Dobranoc.

#polaczkicebulaczki #uk #gorzkiezale #kupr #emigracja
  • 21
@BiRtAK: nawet nie wiem czemu to przeczytałem ale
a) jeśli jesteś inżynier i robisz kasę czemu wciąż wynajmujesz pokój?
b) nie obraża się gospodarza w jego własnym domu, nawet jeśli płacisz. To takie life 101.
C) z dużej, bo cały ten post jest wywyższaniem się nad ludźmi, którzy inżynierami nie są. Niby Cię to nie obchodzi i masz w dupie ale wspomniałeś o tym, po co?
@BiRtAK: Typowe polskie robactwo którego tu sporo niestety, zabierz szybę jak sie bedziesz zwijał, niech sobie zamówią u speca miejscowego który będzie im sam kosztorys robił 9 miechów. Gardze wchooy takimi #!$%@?. Polskie śmiecie. xD
@canto: Atmosfera była normalna ale po tym nieszczesnym piekarniku lekko dziwna. Nie obraziłem gospodarza tylko poinformowaliśmy ze nic nie zostało zniszczone lecz należy go wymyć. Kazdy by tak zrobił. Reakcja była natychmiastowa i bardzo negatywna. Nie miałem na myśli wywyższanie sie nad innymi tylko zaznaczyłem jak ludzie odbierają Ciebie z wykształceniem gdy sami go nie mają.
@BiRtAK: no patrz takie fajne szkło mu dałeś no i jaka szkoda że akurat przy Twojej wyprowadzce spadł na nie karton i się stłukło ;-)

A poważnie to wcale nie namawiam na zamach na to szkło. Wyjść, olać, zapomnieć.

Gx
@paranoiddd, @canto Większość mieszkań wynajmuje sie przez angielskie agencje i nikt Ci nie wynajmie przed upływem 6mc pracy w UK, payslipy i referencje to minimum a tak jak wspominałem pracuje narazie tylko ja i jest to pierwsza praca bez kokosów. Ale planujemy za max 3 mc wynając małe mieszkanie.
@canto do tej pory nie myślałem o mieszkaniu ale teraz sie rozglądamy, chociaż w tej miejscowości ciężko wynająć bez udziału agencji. Masz inne doświadczenia to sie podziel bo być może będą pomocne ??
@BiRtAK: jeśli się nie asymilują w żaden sposób to niestety, mąki z tego chleba nie będzie i będą przenosić "polskie piekiełko" na angielską ziemię. Tego nie pomalujesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia w poszukiwaniach, też ostatnio szukałem i trafiłem super, ale nie to miasto.
@canto: qwa normalna akcja na mieszkaniu wśród polskiego proletariatu na wyspach, a Ty masz jakieś z dupy wąty. Niestety takie rzeczy jak opisał @BiRtAK zdarzają się bardzo często, a do mnie się potrafił główny najemca (bo raczej nie landlord) #!$%@?ć o zostawioną na umywalce szczoteczkę do zębów.
A pieprzenie o nie staraniu się w momencie gdy facet jest świeży i próbuje się dopiero odnaleźc w nowej rzeczywistości to wogóle hejże hola,
@BiRtAK: hehe, powodzenia, u Anglików będzie gorzej;p wynajmijcie sobie one bedroom od prywatnego landlorda zamiast użerać się z agencjami na shared housach, przerabiałem to kilka razy i nigdy więcej. Poszukajcie na gumtree ;> z ciekawosci, ile zarabia inżynier? ;>
@eternitowyjakub Pierwsza praca w UK, prosto z Polski i mam wciąż okres próbny wiec nie ma kokosów 20k/rok, no ale na początku to i inżynier nie poszaleje..wiadomo zależy od profesji, doświadczenia, firmy i miasta.