Wpis z mikrobloga

Zawsze kiedy jeżdżę komunikacją miejską mam bilet, obojętnie czy to jeden przystanek czy 10. Gardzę ludźmi, którzy jeżdżą bez biletu oszukując naszą wspaniałą władze i państwo. W ostatnią sobotę jechaliśmy do klubu, oczywiście moi kumple - śmieszki - nie mieli biletów i zaczęli ze mnie cisnąć beke jak poszedłem skasować swój.
- ej anon no dawaj zaryzykuj, pożyj trochę na krawędzi xd
- anon ty to jesteś jednak #!$%@? xd
Co miałem odpowiedzieć, uśmiechałem się głupio i przytakiwałem bawiąc się przy tym moim telefonem. Jakże wielkie było zdziwienie moich kolegów kiedy na dwa przystanki od celu wszedł kontroler i bagiety razem z nim.
Oczywiście ziomeczki po 120zl mandat od łebka, ja prawilnie wyjąłem swój bilet i ukłoniłem się z daleka funkcjonariuszom porządku i prawa. Dostałem pochwałę, że jestem jedynym przyzwoitym gościem. Policeman pouczył moich ziomeczków, aby uważali na przyszłość bo tak to się kończy i powinni brać przykład ze mnie. Ziomeczki stwierdziły potem, że powinni faktycznie mnie posłuchać czasami i zwracają honor.


#truestory #gruszkacontent #byloaledobre #pasta #komunikacjamiejska
  • 15
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie. Jaki chrześcijaństwie pogląd na wybaczanie każdy wie. Jan Paweł II wybaczył swojemu zamachowcy. A jak to jest z Judaszem czy "bezbożnymi siepaczami", którzy zabili św. Stanisława? Czy Kościół przebaczył zdradę i zabójstwo tak ważnych dla swojej religii postaci?
#religia #chrzescijanstwo #kosciol #katolicyzm
  • Odpowiedz
@Dokkblar: a co mieli wybaczyć Judaszowi? Wypełnił boski plan, bez jego roli nie byłoby zbawienia więc Kościół powinien mu dziękować i pisać pieśni pochwalne, bo zaprawdę powiadam wam, więcej przyczynił się do Waszego zbawienia niż wszyscy pozostali apostołowie razem wzięci.
  • Odpowiedz