Wpis z mikrobloga

Daję szansę Adguard. Wydawać by się mogło to dziwne jako, że od lat używam AdAway i mam roota. Niemniej jednak pora zacząć się przyzwyczajać do nieco gorszego blokera reklam, jako że niebawem zmieniam telefon i nie będę go chciał raczej rootować. Słodkie OTA od Google i perspektywa Android Pay w Polsce może jeszcze przed jesienią (optymistycznie zakładam) zatrzymują mnie przed modyfikacjami, z którymi żyłem przez lata. Jak na razie Adguard daje rade. Wkurza tylko ikonka aktywnego VPN, mimo, że to zaledwie lokalny VPN. #android #adguard #adaway #nexus
  • 17
@szymko1995: podobno już z systemless root nie działa, bo chodzi ci pewnie o fakt, że można było zrobić chwilowy unroot z poziom supersu i było ok. Juz sam fakt posiadania kiedykolwiek systemless root jest wykryty przez safety net. A nawet więcej, niektórzy mówią, że samo odblokowanie bootloadera blokuje Pay. Mniejsza z Android Pay, nie ma pewności, że w Polsce szybko się pojawi. Po prostu zawsze musiałem flashować po kolei wszystkie obrazy
@chuckmls: powiem tak. Zajebiście warto. Jest niesamowicie skuteczny, prawdopodobnie lepsze filtry niż AdAway domyślnie ma, bez szukania. No i bonus w stylu filtra na podobieństwo chromowej wtyczki Ghostery. System tylko przekłamuje zużycie baterii, bo cały ruch idzie przez VPN adguarda, więc zabiera innym apkom ich statystyk większość, tych sieciowych. Okazuje się, że realne zużycie baterii jest znikome. Nie widzę różnicy po całym dniu a to dobry znak. Aż z przypływu radości
@chuckmls: aha, to jest coś. Ale nie sądzę żeby to można było usunąć jakoś, bo można dopisać swój filtr zawsze. To idzie chyba razem z resztą treści i trzeba by ten strumień zepsuć. Nie ma natomiast reklam z apek pochodzących z sieci reklamowych. Czyli na dobra sprawę masz wszystko premium, jak na AdAway z resztą. Przetestuj tego adguarda. Z tydzień za darmo, a jeszcze przez 3 dni 40% zniżki na każdą
i.....y - @chuckmls: aha, to jest coś. Ale nie sądzę żeby to można było usunąć jakoś,...

źródło: comment_BELF1D3KjIDmuninh0FhH6NVxC3XwCz7.jpg

Pobierz
@NH35: No a co mam być niezadowolony. Zajebista apa. Wyłączam tylko jak chcę skorzystać rzeczywiście z reklam w wyszukiwarce, bo przynajmniej google robi to dobrze i dobiera autentycznie strony producentów i sklepy. Więc owszem, nadal polecam. Bezpieczny android, zaszyfrowany, zablokowany, z kontrolą integralności systemu, a zarazem reklam brak. I zmiana ustawień w przeciwieństwie do tych rootowanych adblocków nie wymaga rebootu, bo działa natychmiast. I po prawdzie on blokuje więcej jak tylko