Wpis z mikrobloga

od jakiegoś miesiąca mieszka ze mną papug nimf, a skoro już siedzę bezczynnie w domu, to niczym grecki bóg stworzę sobie o nim wpis. bo mogę i mi się nudzi.

oto Zeus.

lubi żreć kukurydzę, sałatę, jabłka, patyczki do szaszłyków, czapkę Papaja, swój dom oraz czerwoną kropkę z lasera. usilnie próbuje podnieść klatkę i często gryzie sobie stopy. czasami wieczorem ma flashbacki z Wietnamu, wtedy rzuca głową na boki i do tyłu jak #!$%@?. lubi się kłócić i drzeć mordę, kiedy nikt na niego nie zwraca uwagi, a on potrzebuje atencji. jeśli czerwona kropka znajdzie się na jego cennych piórach, to panikuje i lata po pokoju. trochę kanibal, bo uwielbia smażonego kurczaka.

czasem udaje się go w locie złapać na rękę, znaczy łaskawie siada na palcu, ale generalnie jeszcze się boi i fuka na ludzi. podejrzewam, że mnie nie lubi z zasady, ale próbuję go przekupić żarciem. nie daje się.

nazwalam Zeusa na cześć Zeusa, wielkiego władcy piorunów z Olimpu.
nie wiem dlaczego, zawsze chciałam nazwać swoje zwierzę Zeus.
ale że Zeus to też jakiś raper czy inne... coś, to otaguję sobie #zeuswladcaprzestworzy


#papugi #pokazpapuge #smiesznypiesek ##!$%@?
Theia - od jakiegoś miesiąca mieszka ze mną papug nimf, a skoro już siedzę bezczynnie...

źródło: comment_jVmBNlT83P39FPDpseJp7bd9oruYGdxT.jpg

Pobierz
  • 10