Wpis z mikrobloga

Ukończono pierwszy etap modernizacji dworca #szczecin główny. Nie jest to wprawdzie coś na co liczyłem, szczególnie po planach jakie PKP pokazało kilka lat temu. Ale nie jest też źle. Budynek jest po prostu poprawny. Nie jest to coś, czym można się pochwalić, ale nie jest to też coś, czego można się wstydzić. Najważniejsze jest to, że dworzec nie jest już obskurnym budynkiem okupowanym przez bezdomnych. Pozostaje jeszcze pytanie, czy opłaca się wydawać 120 mln zł i jednocześnie nie zadbać o ponadprzeciętną architekturę, ale to już inna sprawa.

Pod koniec roku rozpocznie się kolejny etap modernizacji dworca, czyli przebudowa 2 i 3 peronu oraz modernizacja starej kładki. Mam tylko nadzieję, że trochę lepiej to przemyślą, bo wygląd peronu 4 to chyba najsłabszy punkt całej modernizacji.

W 2017/2018 roku rozpocznie się rownież modernizacja dworca PKS. Powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Tutaj możemy juz liczyć na lepszą architekturę. Myślę, że do tego czasu można też liczyć na przebudowę placu przed dworcem.

Mimo wszystko dworzec pozostawia trochę niedosyt. Wydaje mi się, że za dużo u nas "poprawnych" inwestycji za duże pieniądze (hala, dworzec, niedługo stadion), szczególnie przy ilości tych niepoprawnych.

Więcej zdjęć w komentarzach.

#pkp #inwestycje #budownictwo #szczecinbuduje
kocham_jeze - Ukończono pierwszy etap modernizacji dworca #szczecin główny. Nie jest ...

źródło: comment_58o0h5T99vKqQQOX59RnZoijCuFpT8si.jpg

Pobierz
  • 8