Wpis z mikrobloga

@maciek_gi: nie możesz udawać że jest Twoje bo nie jest:) zapłacenie podatku nie uczyni darowizna bezpodstawnego wzbogacenia... Kasę trzeba zwrócić, zwłaszcza że są jeszcze ryzyka związane z wpakowaniem sie w jakieś karne historię - po co lazic i tłumaczyć sie że ta kasa np. z oszustw to trafiła do nas przez pomyłkę...
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Ja bym zgłosił się do banku. Nie ma opcji, że przelewający nie będzie próbował odzyskać takiej kasy. Bank ma wszystkie Twoje dane, więc nie ukryjesz tego.
  • Odpowiedz
@goralpl: @RageKage: @Jumper: Po pierwsze, czy macie świadomość że szansa na pomyłkę we wpisywaniu nr konta jest niemal zerowa? Są sumy kontrolne, z 10 lat temu była przebudowa całego systemu i teraz to raczej nie jest pomyłka, tylko ktoś ten numer skądś uzyskał. Może gość nie pisze tam całej prawdy.

Faktycznie chyba udał bym się do banku i zapytał co dalej. Ciekaw jestem jaka jest szansa
  • Odpowiedz
@maciek_gi: szansa na przypadkowe wpisanie konta jest minimalna, ale może przelew robił ktoś kto dysponował tym numerem tylko w innym celu i źle mu sie przekleilo:) imo nie ma co udawać że nic sie nie stało
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Zgadzam się z Tobą, ale szansa na pomyłkę zawsze istnieje. Jestem ciekaw jak się ta sytuacja zakończy. Jeśli w ogóle się zakończy, bo gościu może już szykować bilet lotniczy za granicę...
  • Odpowiedz
@RageKage: Na pewno nie ma sensu odsyłać z powrotem bez wyniuchania o co chodzi. Lepiej zgłosić sprawę w banku i niech bank się martwi.

Myślę że należy się jakieś znaleźne, nawet gdzieś to ustawowo było opisane, więc w najgorszym wypadku dostaniemy nikły ułamek. Ale zawsze coś.

Ale jeżeli okaże się że to kasa mafii i nikt się po nią nie zgłaszać to w czym problem?
  • Odpowiedz