Wpis z mikrobloga

Angielskie Śniadanie to jedna z najpiękniejszych rzeczy w kulinariach na całym świecie.
Angole od razu rozumiały, o co chodzi. Śniadanie musi być pożywne, ciepłe, atrakcyjne i urozmaicone, to ma być coś do czego chce ci się wstać i ze śpiochami w oczach i od razu biec do kuchni, to musi być feeria barw i smaków która cię zmotywuje do rozbudzenia się, żeby je wszystkie świadomie poczuć i napawać się ich aromatem... to nie jest #!$%@? bułka z szynką, bułka z serem czy bułka z gównem. Obiad na śniadanie to najlepsza rzecz jaką można dla siebie zrobić. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #uk #sniadanie
m.....g - Angielskie Śniadanie to jedna z najpiękniejszych rzeczy w kulinariach na ca...

źródło: comment_c690Gb5ZOxv48EZWJAmPGLnmJbzlh3pA.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
black pudding


@akrobatyczny_daniel: Ten sklepowy black pudding to akurat w porównaniu ze sklepową kaszanką w PL jest 1000 razy lepszy. Mi np. haggis bardziej smakuje jak kaszanka nawet taka swojska. Z kiełbasami to też nie jest tak, że niczego się nie da zjeść. Trzeba wiedzieć co kupić.
  • Odpowiedz
@meokong: Makłowicz mówił w jednym ze swoich programów że Anglicy ze względu na #!$%@?ą u nich pogodę muszą jeść taki syf żeby nie paść w pracy/szkole przed przed południem.
W krajach gdzie jest normalny klimat z latem/wiosną i zimą lub jesienią takiego syfu się nie jada.
  • Odpowiedz
@meokong: akurat angielskie śniadanie jest jakie jest bo powstało za czasów rewolucji przemysłowej, zanim jeszcze istniały związki zawodowe itp i chop się musiał nażryć żeby mógł #!$%@?ć w fabryce 10 godzin bez przerw. Poza tym, po roku spędzonym w Anglii muszę dodać od siebie że dość szybko się nudzi i jest dobre tylko jak się takie je raz na jakiś czas.
  • Odpowiedz
@meokong: Ile się nagle wielbicieli zdrowej żywności zleciało xD byłem raz w Londynie, jadłem angielskie śniadanie i daję mu #!$%@? 10/10. Wiadomo, że nie żarłbym tego codziennie, ale raz na ruski rok pochłonąłbym je z apetytem.
  • Odpowiedz
@meokong: przez dwa lata emigracji w UK miałam darmowe, angielskie śniadanie.
Black pudding - niby kaszanka, tylko 3x gorsze
Fasola - niejadalna, oczywiście z puszki, jak wszystko w tych europejskich Stanach
Hashbrowns - pseudoplacki ziemniaczane, tylko bez smaku
Chleb tostowy - jadalny. Na ciepło.
Parówki - jeśli uważasz, że parówki w Polsce to pies przemielony wraz z budą, to jeszcze zatesknisz w UK za culineo
  • Odpowiedz