Wpis z mikrobloga

Jedno z tych nagrań które zawsze wywołują we mnie ciarki i czasem sobie wracam. A wracam dlatego, że piloci mimo beznadziejnej sytuacji zachowali klasę, spokój, opanowanie. Zapewne wiedzieli już od początku tego nagrania, że wyjść z życiem będzie ciężko, ale zamiast biadolić robili co mogli, przekazywali informacje, wszystko zmaksymalizowane na profesjonalizm. I to pożegnanie "dobranoc do widzenia, giniemy"... A tak niewiele brakowało do lotniska.

#niewiemjaktootagowac #oswiadczenie
v.....o - Jedno z tych nagrań które zawsze wywołują we mnie ciarki i czasem sobie wra...
  • 14
@vvivo: Akurat mam taki głupi i przykry zwyczaj, że dużo czytam o katastrofach lotniczych, słucham/czytam ostatnie minuty lotów, itp. Takie profesjonalne zachowanie to nic nadzwyczajnego. Piloci, którym udało się przeżyć, często wspominają, że byli zbyt zajęci obserwowaniem przyrządów/walką ze sterami, itp., żeby mieć czas się bać. Nie przypominam sobie jakiegoś nagrania/transkrypcji, gdzie załoga by krzyczała, panikowała, itp. Oczywiście nie licząc ostatnich sekund lotu, gdzie wiedzą już, że jest po nich.
@einzel: @piksel169:
Obraziłbym wspaniałych Pilotów większości linii lotniczych, nazywając amatorów bez ważnych uprawnień siedzących w kabinie Tupolowa "profesjonalistami", a przecież o profesjonalnych pilotach mówię (Macierewicz już wydaje na mnie wyrok, ruski agent ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Zresztą zaznaczyłem, że w ostatnich sekundach niektórym faktycznie puszczają nerwy.
@vvivo: chłopaki ode mnie z pracy jako pierwsi byli na miejscu katastrofy, pozniej wrak leżał przy obecnej palarni, ta tragedia jeszcze bardziej szokuje słysząc o niej z pierwszej reki, od ludzi którzy dosłownie chodzili po zwłokach.
@marcooo80: to akurat jest opinia wszystkich ekspertow. Lecieli z polnocy, wiec do Modlina mieli blizej. Niestety dokonali zlego jak sie pozniej okazalo wyboru i sprobowali usiasc na lotnisku z profesjonalnymi sluzbami ratunkowymi - ponoc tym sie kierowali...