Wpis z mikrobloga

#motomirki Mam problem otóż jakąś godzinę temu wychodzę z siłowni załączam ssanie w moim gs 500 96r wszystko jest okej, nagrzewa się wyłączam ssanie i ruszam, przejeżdżam przez miasto zabieram się do wyprzedania moto wkręca się do jakichś 5,5-6k i dupa. Dusi się nie chce wejść wyżej nie przyśpiesza. Wiem że zbliża się termin synchronizacji gaźników i regulacji zaworów a także wymiany filtra powietrza, ale nie mam już siły tego dzisiaj sprawdzać. Po przyjeździe do domu próbowałem nim trochę pogazować ale nawet na jałowym zaczyna go mulić przy 6k i tak jakby strzelał lekko z wydechu. Nie próbowałem go kręcić wyżej bo nie wiem czym jest to spowodowane. Może ktoś kto miał styczność z #gs500 wie w czym może leżeć problem? #motocykle #mechanika
  • 7
@morfeuszNo1: dużo można wywnioskować z koloru świec więc na zimnym silniku wykrec je i oceń. W sumie to sam sobie odpowiedziałeś co trzeba zrobić, dopiero gdy podstawowe czynności serwisowe nie pomogą trzeba będzie szukać problemu. Ja sam jestem na etapie regulacji zaworów i porządków w gaźnikach w swoim gs500. Po cichu liczę na to że uda mi się samemu ogarnąć.
@morfeuszNo1: w moim przypadku to też moje pierwsze moto ale jakoś z pomocą netu daje radę. Jeśli masz trochę czasu i podstawowy zestaw kluczy to dasz radę. Nie ma tu nic strasznego, trzeba po prostu chcieć i można sporo zaoszczędzić na serwisie.
@Duchowsky: Zaoszczędzić można i to sporo, satysfakcja też by była jakby się samemu zrobiło, kto wie może też się sam tego podejmę. Poczekam jeszcze chwilę i ide obczaić te świece, ból jest taki że mam five stars i będe musiał pościągać owiewki coby się dostać do nich. Dam radę wykręcić je bez tego specjalnego klucza?
@morfeuszNo1: przy świecach ważne żeby silnik był już zimny. Nie wiem co masz pod pojęciem "specjalny klucz". Podstawowa walizka kluczy, taka za 150-250 zł i żadna śruba nie będzie dla Ciebie wyzwaniem i zagadką, bez tego ani rusz. Przy owiewkach to pewnie jakieś imbusy ale nie zawsze tak musi być. Jak już raz zdejmiesz te owiewki to ich nie zakładaj dopóki nie zrobisz wszystkiego bo szkoda Twojego czasu.