Wpis z mikrobloga

Drogi #wykop znajomi mają ogromny problem u swego małego 15 msc synka - pilnie szukamy #pomoc w postaci krwi A+ / szpik dla małego Leosia - doczepiła mu się ostra białaczka szpikowa. #krew można oddawać każdą! Jeśli ktoś jest z okolic #ostrowiec to już w ogóle zajebiście by było! Wystarczy podać nazwisko przekazania Nadbrzuchowski Więcej info na https://www.facebook.com/pomocdlaLeosia/
  • 26
Oddawać nie moge niestety ze wzgledow zdrowotnych, ale plusnę.
Nie wiem czy dawales Wykopa, bo mirko wpis zawsze slabiej widac i slabiej wchodzi na glowna.
Dodaj wiec wykopa, napisz w tytule, ktory ostrowiec, krew i jaka grupa + dziecko.

Na pewno szybko wpadnie na glowna, na pewno trafi do wiekszego grona, na pewno wykopie.
Wiele razy sie sprawdzilo.
@publiczny2010: widze na szybko ze gdzies pod kielcami. w znalezisku z 1 komentarza jest dokladniejszy namiar na szpital gdzie lezy Leos w Kielcach. sory troche sie zamotalem bo dzwonilem po znajomych wlasnie o ta krew jutro rano jada oddac.Ja sie okazalo ze chyba nie bede mogl oddac bo antybiotyk bralem tydz temu ;(
@Kalafioor: tak tak. Maly jest w szpitalu w Kielcach tam jest adres w znalezisku. A pisalem na szybko jeszcze w pracy ze ostrowiec bo oni z niego sa. #!$%@? sie o te antybiotyki ale pojade i tak rano moze akurat bedzie ok bo niecale 2tyg minely
@nightstalk3r: Niestety krwi oddać nie mogę, bo oddawałem miesiąc temu, ale plusuje i wykopuje.

Swoją drogą może ktoś powiedzieć jaki jest cel podawania nazwiska przy oddawaniu krwi? Bo przecież tak czy inaczej krwi nikomu nie odmówią, nie ma to służyć po prostu większej motywacji do oddania?
@nightstalk3r:

Pytacie mnie o grupę A (+)... Więc tak: Leoś ma taką właśnie grupę, ale tak jak jet napisane na plakacie oddawać można KAŻDĄ KREW! Cała krew bez względu na grupę i współczynnik Rh trafia do bazy i później jest rozdzielana. Nawet osoby z grupą np. B (-) mogą oddać krew zewskazaniem na Leosia!

Hm...
@Clay_Burton: Cytuję:

"Krew dla kogoś można oddać w każdym RCKiK na terenie kraju, nawet w innym rejonie niż jest szpital w którym leży biorca. Grupa krwi również może być 'niepasująca' do biorcy (na zaświadczeniu nie ma grupy krwi), w banku krwi zostanie dobrana odpowiednia grupa. "