Wpis z mikrobloga

Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za mała kwota, zgłosiłem to gdzie trzeba.
Może to też bym olał, ale właściciel lokalu(a był to pub) wykazał się po prostu chamstwem wobec mnie.
Gdy powiedziałem mu, że nie może ustalać ceny minimalnej do płatności kartą to powiedział "o właśnie mi się terminal zablokował i nie ma pan niestety jak zapłacić kartą". Bez zastanowienia po tym naskrobałem maila do polcardu i dzisiaj dostałem odpowiedź.

Informuję, że działania akceptantów (punktów sprzedaży) polegające na odmowie przyjmowania płatności kartami poniżej określonej kwoty są niewłaściwe, akceptanci nie powinni w żaden sposób ograniczać dostępu do kartowej formy płatności.

First Data Polska S.A. poinformuje pisemnie punkt sprzedaży o złożeniu przez Pana skargi, który poinstruowany zostanie o konieczności wycofania się z ustalania minimalnej kwoty płatności kartą oraz o konsekwencjach łamania zasad akceptacji kart płatniczych, które może być nałożenie kary finansowej przez Systemy Kartowe.


#prawo #januszebiznesu #finanse #pieniadze
Marekexp - Wreszcie po wielu sytuacjach gdy odmówili mi gdzieś płatności kartą, bo za...

źródło: comment_iPPVfVXjfals4rujNzbIdLnoid54xzLw.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@carlo497:
@Robocovo:
Ogólnie ten sklep mnie strasznie kilka razy zdenerwował.Nie chciał wymieniać wygranych piw chociaż na stronie byli podani i na drzwiach wielki napis, że można w tym sklepie wymienić.Do tego ta płatność kartą od minimum dyszki.W innych sklepach staram się płacić gotówką, bądź proszę o wydanie resztu i nabicie tej dyszki
  • Odpowiedz
@Marekexp: chociaż rozstając się odejdziesz z podniesiona głowa bo robiąc zakupy za mniej 10zł dokonałeś spektakularnego donosu;) Taki urok tych mniejszych punktów tez mnie to wk**** jak rano robię zakupy przed pracą ale staram sie zrozumieć druga stronę która po zapłaceniu prowizji od transakcji za gumę do żucia jest zwyczajnie w plecy. Co do zasady jeśli uważam ze w danym sklepie jest drogo, obsługa jest niemiła, czy tez nie realizują satysfakcjonującej
  • Odpowiedz
@Marekexp: no właśnie, jak to jest, powiedz mi. Pracowałam niedawno w sklepie i szef kazał od 10 zł płatność kartą przyjmować. Ja wiedziałam, że to wał, ale on wciąż utrzymywał, że inaczej mu się nie opłaca - ja natomiast słyszałam, że już się to zmieniło i nie ma strat na transakcjach. Już pomijam fakt, że powiedział mi o tym 3 miesiące po rozpoczęciu pracy i właściwie to nie szef, tylko nowy
  • Odpowiedz
@odislaw:

a mnie #!$%@?ą tacy jak wy, płacący kartą za parę drobiazgów , kolejka z tyłu się #!$%@? ale #!$%@?, wielki pan będzie płacił kartą bo nie ma paru groszy

Toś dowalił do pieca teraz. Kolejka? W dobie zbliżeniówek? Trwa to dłużej niż "Ojej, a ma pani może końcóweczkę osiemszesiontczy?" i grzebanie w portfelu? Na przyszłość polecam przemyśleć treść posta przed kliknięciem "Wyślij", bo trochę wstyd pisać takie androny :)
  • Odpowiedz
@Clay_Burton: nie o to chodzi, jest kolejka a gość za jakieś gunwo chce. płacić kartą i zawsze za każdym razem gdy to obserwuję trwa to dłużej niż wyjecie paru klepaków, do tego te pretensje ze nie można zapłacić karta, kiedy właściciel w tym momencie często nie zarabia dokladajac do towaru bo musi pokryć koszt transakcji
  • Odpowiedz
@odislaw:

a mnie #!$%@?ą tacy jak wy, płacący kartą za parę drobiazgów , kolejka z tyłu się #!$%@? ale #!$%@?, wielki pan będzie płacił kartą bo nie ma paru groszy

xDDD o #!$%@? #!$%@?ście golema ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poza tym, nic ci do tego jak kto płaci, jak mogę kartą to mogę kartą, elo ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Marekexp: Ta wy wszyscy jesteście kretynami albo wam jeszcze jajeczka nie obrosły bo z poza terenu szkoły nie wyszliście. W Polsce są najwyższe opłaty za płatności kartą w całej europie, to że żydzi od tuska i niemieckie popeliny dymają nas Polaków nie znaczy, że właściciel pubu ma tracić 8 zł bo ty musisz zapłacić kartą 2 zł za rurkę do napoju. Na szczęście nigdy tego nie zrozumiecie bo nikt z was
  • Odpowiedz
@sopelinho: no pewnie że się nie przejmujesz, bo to nie ty tracisz i dokladasz do towaru za gównotransakcję kupując lizaka tylko właściciel, szkoda strzępic języka na ciebie
  • Odpowiedz