Wpis z mikrobloga

Witam,

Otrzymałem wczoraj wezwanie do zapłaty z sądu. W wezwaniu są tylko koszty sądowe tj 130zł natomiast pod polem grzywna figuruje kwota 0,00 zł. Wydaje mi się dziwne ze względu na to że prokurator wnosił o 2tys grzywny na co sąd przystał. Mam rozumieć teraz że przyjdzie dodatkowe wezwanie czy po prostu już po ogłoszeniu wyroku (na którym byłem i na którym sąd przystał na te 2tys) sąd jednak odstąpił od grzywny?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie lub wie cokolwiek będę wdzięczny za informacje

#policja #prawokarne #prawo
  • 6
@ripp1337: no właśnie nie wiem czy nie lepiej zapłacić te koszty sądowe i siedzieć cicho. zrobię tak jak piszesz i poczekam na kolejny... tylko ile, miesiąc, dwa? Od orzeczenia sądu minęły prawie 3 miesiące
@Rist0: Wg mojej wiedzy powinno wszystko przyjść razem, ale w sądach też pracują ludzie i czasem coś się komuś pomyli. Najlepiej dla ciebie będzie, jeśli od razu wyjaśnisz sprawę, rozliczysz się za swoje grzeszki i pójdziesz dalej bez jakiejś grzywny na karku, którą i tak prędzej czy później ściągną.