Wpis z mikrobloga

Mirki używa ktoś blaszaka? Jak jest w nim zimą nie zamarzają w nim szyby (tzn nie trzeba ich skrobać rano).
Szukam czegoś dla auta mamy, Skoda Fabia 3 więc nie musi być to duże. Ważne aby zimą nie musiała skrobać szyb, syf nie leciał na auto (częste mycie) i ochronę przed jakimś tam gradem itd. Nie musi być super zabezpieczony przed kradzieżą.
Widzę, że blaszaka idzie kupić za w miarę dobre wg mnie pieniądze, przyjadą zamontują i gotowe.
Nigdy nie miałem blaszaka, nikt nie ma ze znajomych więc nie wiem jak to się zimą zachowuje.
Kiedyś wykorzystam go pewnie jako graciarnie.
#wiewiurwwarsztacie #garaz #motoryzacja
  • 9
@WiewiurPL: blaszak i styropian pod dachem - żadnego skrobania, tylko przy dużej amplitudzie temperatur wilgoć mi się na moto osadzała czasem tej zimy.
@valdo: no to tak jak myślałem - dzięki
@bub20: nie zakładam skrajnych przypadków tylko właśnie takie normalnie jak to u nas zimowe warunki.
@enjoi: masz tylko pod dachem czy na ścianach też? czym kleiłeś? Pianka czy klej montazowy?
@Singularity00: tak ale nie rozwiązuje problemu zamarzniętych szyb bocznych np. . Mama zawsze skrobie wszystkie szyby nawet dla pasażera z tyłu chociaż jeździ sama. Folia nie rozwiązuje też śniegu który
@WiewiurPL: tylko na dachu i pospinane na paskach. Przypuszczam, że nawet bez tego szyby nie mają szans zamarznąć, o ile garaż nie będzie w szczerym polu na wygwizdowie i na szybach nie zostawisz wody.
Szyby nie marzną nawet w wiacie bez bramy. :)