Wpis z mikrobloga

Witam
Z racji przez nikogo nielubianych cofek powstała wcześniej idea zrobienia nowej mapki i przeniesienia całego miasta klocek w klocek bo sądzimy, że problemem znikających chunków jest zepsuta mapa wygenerowana na 1.8 (aktualna miasto) i przy niepoprawnym zapisie który zdarza się z losowych momentach - to co kiedyś pisałem o problemie z zapisem- wywala tonę chunków w niepamięć. Jednakże wpadliśmy na ciekawszy pomysł .. zbudujemy nowe miasto!(CZYTAJCIE DALEJ ZANIM ZACZNIECIE KOMENTOWAĆ A CO Z ITEMAMI BLA BLA)

Chcemy zbudować nowe miasto na kompletnie nowej mapce z innym układem budowli/rynku itp itd...z przeniesieniem aktualnych budowli/rynku/każdej działki w nowym układzie miasta :) czyt. NIC Z DZIAŁEK NIE TRACICIE I NIE MA ŻADNEJ COFKI!/WIPE!!


NIC NIE TRACICIE A JESZCZE MOŻECIE ZYSKAĆ ŁADNIEJSZE WIDOCZKI Z WASZYCH PIWNIC! :)

Ale czy możecie teraz spokojnie grać jak wcześniej?! NO JASNE JAK NAJBARDZIEJ! bo druga mapa jest osobno i przenoszenie będzie w locie robione z wcześniejszą informacją! także grajcie spokojnie budujcie dalej swoje dzieła architektoniczne a my się pomartwimy resztą :D

A teraz i wy możecie nam pomóc w realizacji nowego miasta (może nie dziś ale już jutro! pojutrze!? kto wie!) potrzebne będą ręce do brudnej pracy(stawianie dróg np ;p szczegółów np.. to co będzie potrzeba na daną chwilę) i architekci! i zaplanowany docelowy układ miasta! tak dokładnie! :) możemy zaprojektować miasto od podstaw z tego co mamy w mirkowie :)
Pisać tutaj pomysły jak to widzicie (wszelkie tereny na mapce jakie widać na dynmapie mogą być KOMPLETNIE ZMIENIONE! tam gdzie jest góra może być jezioro ! dowolność projektowania! )
link do dympany mapa mirkomiasto (nazwa wciąż do ustalenia także możecie pisać swoje propozycje! )

http://mirkomc.pl/dynmap/#

A teraz tam gdzie biała wełna na mapce to miejsce spawnu gdzieś na oko.. poniżej centrum z wieżowcami i wyższymi budowlami i centrum handlowym np? (tak centrum! w przyszłości w końcu każdy by chciał założyć swój własny sklep co nie? )
Ogółem "downtown" a nad spawnem stara część miasta z rynkiem pałacem muzeum mirkocrafta które ma powstać itp.. taką ideę na tą chwile mam ale co z resztą?! a może inaczej rynek? a może spawn zgrać z rynkiem budując Parlament z Budapesztu np który by był spawnem? a gdzie slumsy? bogata dzielnia? przedmieścia?! a kosmodron gdzieś ? a port można by wcisnąć na zachód od centrum?! czekam na DOBRE propozycje! :)

Wygląd i układ nowego miasta może zależeć od was! :)

ps
Mirkolandia/nether/end pozostają bez zmian na tą chwilę!
#mirkocraft
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZohanTSW: Działający :)
Myślę o kilku wózkach na szynach z specjalnymi przystankami.
Najciężej będzie ogarnąc mechanizm na zatrzymywanie i start ale myślę że dam radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz