Wpis z mikrobloga

Witam
Z racji przez nikogo nielubianych cofek powstała wcześniej idea zrobienia nowej mapki i przeniesienia całego miasta klocek w klocek bo sądzimy, że problemem znikających chunków jest zepsuta mapa wygenerowana na 1.8 (aktualna miasto) i przy niepoprawnym zapisie który zdarza się z losowych momentach - to co kiedyś pisałem o problemie z zapisem- wywala tonę chunków w niepamięć. Jednakże wpadliśmy na ciekawszy pomysł .. zbudujemy nowe miasto!(CZYTAJCIE DALEJ ZANIM ZACZNIECIE KOMENTOWAĆ A CO Z ITEMAMI BLA BLA)

Chcemy zbudować nowe miasto na kompletnie nowej mapce z innym układem budowli/rynku itp itd...z przeniesieniem aktualnych budowli/rynku/każdej działki w nowym układzie miasta :) czyt. NIC Z DZIAŁEK NIE TRACICIE I NIE MA ŻADNEJ COFKI!/WIPE!!


NIC NIE TRACICIE A JESZCZE MOŻECIE ZYSKAĆ ŁADNIEJSZE WIDOCZKI Z WASZYCH PIWNIC! :)

Ale czy możecie teraz spokojnie grać jak wcześniej?! NO JASNE JAK NAJBARDZIEJ! bo druga mapa jest osobno i przenoszenie będzie w locie robione z wcześniejszą informacją! także grajcie spokojnie budujcie dalej swoje dzieła architektoniczne a my się pomartwimy resztą :D

A teraz i wy możecie nam pomóc w realizacji nowego miasta (może nie dziś ale już jutro! pojutrze!? kto wie!) potrzebne będą ręce do brudnej pracy(stawianie dróg np ;p szczegółów np.. to co będzie potrzeba na daną chwilę) i architekci! i zaplanowany docelowy układ miasta! tak dokładnie! :) możemy zaprojektować miasto od podstaw z tego co mamy w mirkowie :)
Pisać tutaj pomysły jak to widzicie (wszelkie tereny na mapce jakie widać na dynmapie mogą być KOMPLETNIE ZMIENIONE! tam gdzie jest góra może być jezioro ! dowolność projektowania! )
link do dympany mapa mirkomiasto (nazwa wciąż do ustalenia także możecie pisać swoje propozycje! )

http://mirkomc.pl/dynmap/#

A teraz tam gdzie biała wełna na mapce to miejsce spawnu gdzieś na oko.. poniżej centrum z wieżowcami i wyższymi budowlami i centrum handlowym np? (tak centrum! w przyszłości w końcu każdy by chciał założyć swój własny sklep co nie? )
Ogółem "downtown" a nad spawnem stara część miasta z rynkiem pałacem muzeum mirkocrafta które ma powstać itp.. taką ideę na tą chwile mam ale co z resztą?! a może inaczej rynek? a może spawn zgrać z rynkiem budując Parlament z Budapesztu np który by był spawnem? a gdzie slumsy? bogata dzielnia? przedmieścia?! a kosmodron gdzieś ? a port można by wcisnąć na zachód od centrum?! czekam na DOBRE propozycje! :)

Wygląd i układ nowego miasta może zależeć od was! :)

ps
Mirkolandia/nether/end pozostają bez zmian na tą chwilę!
#mirkocraft
  • 25
@FightingCookie: Ja to postuluję większy porządek ulic, żeby każda miała jakąś własną nazwę i zgłaszam się do brudnej roboty ( ͡ ͜ʖ ͡)
PS jako ojciec pomysłu kosmodromu proszę o dużą działkę na nizinach dla tego projektu
@FightingCookie: ja bym wprowadził jakieś tablice informacyjne albo /kit mapa z jakimś sensownym oznaczeniem, żeby można było się odnaleźć w tym wszystkim :) No i urbanistyka...wychodzę na rynek, mijam krowę, łąkę, drzewo, kurę, świnię, owcę, znowu kurę, nierówny teren, docieram na rynek. I człek zagubiony
@FightingCookie: zgłaszam się do przenoszenia mapy, mam w takich sprawach doświadczenie, z worldeditem za pan brat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mogę przedstawić kilka propozycji, jak ja bym to zrobił i jak zawsze robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ze spraw organizacyjnych jeśli ten gigantyczny teren miałoby przenosić kilku chłopa, to radzę uważać, by nie #!$%@?ło serwera, zwiechy gwarantowane. Niektóre budowle mogą mieć nawet milion
ZohanTSW - @FightingCookie: zgłaszam się do przenoszenia mapy, mam w takich sprawach ...

źródło: comment_SBpnxkTGr3LeQyo9UHDxhVWPyCaQ4SaF.jpg

Pobierz
Czekajta jak wrócę bo do domu to sypne mnóstwem pomysłów :D
Już teraz powiem aby w starym mieście ( tam gdzie kamienice ) dać szeroką drogę i tramwaj.
Tramwaj samemu mogę zrobić ;) zgłaszam się też do wszelkiej brudnej roboty.
@FightingCookie: chętnie pomogę ale ja umiem tylko stawiać kloca ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie ta mapa teraz ma taki minus, że piasek wlewa się do miasta, gdzieś jest zwykła zieleń, gdzieś sawanna i to jest #!$%@? dramat moim zdaniem, szczególnie w miejscach gdzie nie ma płynnego przejścia. Jakakolwiek mapa by nie była, nie róbcie płaskich działek. Wiadomo, że nie będzie górzystego rynku, ale nie równajcie jej bezmyślnie
FuczaQ - @FightingCookie: chętnie pomogę ale ja umiem tylko stawiać kloca ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_CiDRKb7muTlFl5pZGrgU6fZfAx6ZlrSF.jpg

Pobierz
@FightingCookie: Chętnie pomogę, nowe miasto widziałbym w taki sposób by jego rdzeń był typowo administracyjną częścią (mógłby stać sobie tam parlament,urząd cokolwiek), miejsce na handel, jakiś szpital (teraz zmyślam), a poza murami ścisłego centrum gracze kreowaliby dystrykty. Każdy z osadników musiałby dostosować swoją działkę do panującego w danym dystrykcie stylu budowania, jak zapewne się domyślacie dystrykty różniły by się ceną ( co to za fun jeśli działkę mamy za darmo...)

Urozmaiciłbym
@spokolok0: z murami bym się nie zgodził, niech to będzie jednolite miasto, centrum jako administracyjna część - tak, ale jest jeszcze problem rozrastania się centrum, gdy np. nie było polityki i nagle potrzeba wybudować parlament

z questami będzie ciężko, trzeba wymyślać fabułę
@ZohanTSW: Dlatego można od razu założyć miejsca pod przyszłe budynki administracyjne. Co do questów, żaden problem wymyślić coś ciekawego. Nie odniosłeś się np do karawan i miast-państw, a w sumie chętnie poznałbym opinię innych na ten temat.
@spokolok0: ale zarezerwowanie miejsca stworzy wielkie puste place
co do państw miast fajna sprawa ale nie wiem, czy serwer nie jest za mały na to. w sumie to bym nawet chciał spróbować ten styl życia
@FightingCookie: jak juz generować nową mapę 1.9.2 to wygenerujcie ja bez zadnych podziemnych struktur i "ficzerow" nowszych wersji, zeby po prostu nie bylo zadnego syfu, skoro i tak na cala mape bedzie cuboid. Jak cos chetnie pomoge przy dopieszczaniu szczegolow, jestem dosc pedantyczny wiec niczego nie pomine, a szczegoly w miescie sa bardzo wazne, bo teraz np. wszystko jest nawalone na jedno, nic nie trzyma sie kupy i miasto nie jest
@FightingCookie: Stwórzcie mapę nicości. Budynki będą stały na latających wyspach pogrupowanych na różnej wysokości w dzielnice. Zabezpieczenie przed śmiercią, jak ktoś spadnie to go przenosi na spawn. Połączenie za pomocą lewitujących kładek ze szkła i połączeń kolejowych. Jednolity biom, albo celowe biomy per dzielnica. Średnia wysokości może być ponad chmurami, żeby było ciekawiej.
Dzięki temu mogą powstawać budynki typu wielka szklana kostka, nie będzie nawet stała na ziemi. Zamiast statków w