Wpis z mikrobloga

@Mr_Przemyslaw: A tak serio, to poczytaj chociaż trochę o piwie, bo jednak piwowar powinien chociaż znać różnicę między piwem dolnej i górnej fermentacji :)

Ogólnie na początku dużo czytaj, bo można się wiele dowiedzieć.
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: na początek to się robi ipe "wincyj hmieluf", do lagera to trzeba mieć już konkret sprzęt w domowych warunkach

ale sorry panowie "snafcy" następnym razem sam będę chodził i zbierał chmiel z krzaków...

No i polecam trochę węcej pokory, chłopaki chcą Ci pomóc, poradzić, a Ty tak nie ładnie do nich. Wiem, że w pewnym momencie wydaje się, że zjadłeś wszystkie rozumy i hurr durr OTWIERAM SWÓJ BROWAR GURBA, ale
  • Odpowiedz
@spunky: No dokładnie to mi chodzi. Pozwolę sobie zacytować pewną pastę, która sprawdza się tu nadwyraz dobrze:

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW...

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@kon-jakub: zauważ, że OP nawet nie zainteresował się tym dlaczego "będzie po ptokach", choć wyraźnie sugeruje to, że coś robi nie tak.

Takie podejście do nowego hobby to trochę nie bardzo, chyba że to nie hobby, tylko "robienie piwa".
  • Odpowiedz
@spunky: Mimo, że ja też jestem nowy w temacie (10 warek), to zawsze staram się brać pod uwagę sugestie innych osób, czy to z mirko czy innego piwo.org. Piwo domowe to świetna zabawa i można wiele rzeczy próbować, ale robienie typowego dolniaka w temperaturze górnej fermentacji to ignorancja i tyle. Z resztą, OP zabutelkuje, spróbuje za jakiś czas i przekona się o co chodziło :)
Btw, marzy mi się lodówka do
  • Odpowiedz
@Mr_Przemyslaw: Nikt się nie napina kolego. Po prostu na starcie próbujemy Ci wytłumaczyć, że to nie jest lager, bo i drożdże z pewnością nie są dolnej fermentacji, a gdyby takie były, to i tak nie będzie to lager tylko, jak @PIWOWARSTWO napisał California Common.

Poczytaj sobie, co wnosi do piwa fermentowanie w zbyt wysokiej temperaturze.
  • Odpowiedz