Wpis z mikrobloga

@Stitch: no niby sa za kostke, nigdy nie chodzilem w butach po lydki a nawet za kostke. przymierzalem kilka i nie czulem sie komfortowa, te mimo wszystko wadawalo sie ze byly najfajniesze pod wzgledem komfortu i wygladu
@kisiel119: sprawdź w przepisach - chyba że coś się zmieniło, ale pamiętam, że były takie akcje, że nie można było w motocyklowych butach zdawać, jeśli nie były sznurowane.
@kisiel119: Co do butów 'obuwie, należy posiadać wiązane obuwie na płaskiej podeszwie zabrania się jazdy na motocyklu w klapkach, sandałach, obuwiu wsuwanym bez jakiegokolwiek zabezpieczenia' ale najlepiej zadzwonić do worku. A co do jazd - ja z braku laku wziąłem adidasy, tylko zasznurowałem mocno, co by mi kajś nie odpadły. I niby wporzo, ale no jednak lepsze byłyby za kostkę i odpowiednie.
"@kisiel119: ja bym wzięła wysokie (np. SMX-plus są mega wygodne - jak kapcie!) - no i w takich na egzamin nie możesz iść, bo muszą być sznurowane..."

@Stitch: Ty się pewnie orientujesz. Chyba zmienili ten przepis i buty mają być sznurowane lub motocyklowe, prawda?
@kasin: tak, musza byc sznurowane za kostke, badz motocyklowe za kostke. w 2012 jeszcze bylo tak, ze motocyklowym nie mogles isc. Ale jak wziales sznurowke i obwiazales w kolo to juz akceptowali. Taki paradoks i glupota.
@ImeNs: zalezy od wordu, wlkp nie dopuszcza bez buta zaslaniajacego kostke, dolnoslaskie bodajze dopuszczaja. Ale przepis wewnetrzny okresla jasno, ze musi byc za kostke
@kisiel119: @katera: @Stitch: znalazłem taki zapis w przepisach:

§ 13. 1. Warunkiem przeprowadzenia egzaminu państwowego jest: (…)

3) zapewnienie przez osobę egzaminowaną w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, lub A odpowiedniego stroju ochronnego w postaci:

a) wiązanego obuwia na płaskiej podeszwie,

b) spodni z długimi nogawkami,

c) kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,

d) rękawic zakrywających całe dłonie; (…)
@ImeNs: co word to rozna interpretacja jest. jak pisalem zalezy od wordu. wielkopolskie nie dopuszczaja w zwyklych butach. w kurtkach w zaleznosci czy maja ochraniacze na stanie. jesli nie maja ochraniaczy bez wlasnej Cie nie dopuszcza. na kolana na pewno daja. word poznanski pamietam, ze swego czasu nie chcial wpuszczac na egzamin bez rekawic skorzanych. mogly byc zimowe, ale wymogiem musiala byc skora