Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Podzieli się ktoś z #programowanie opinią odnośnie mojej sytuacji?

Ukończyłem studia techniczne (nie informatykę). Podczas studiów pracowałem w zawodzie, więc mam już kilka lat doświadczenia, jednak ze względu na moje zamiłowanie do programowania ciągle myślę, czy nie warto byłoby spróbować.

Przejdźmy do pytania. Jak w tym zawodzie wygląda kwestia wykształcenia. Czy jeżeli zmieniłbym ścieżkę kariery zawodowej na programistę i kiedyś w przyszłości pojawiłaby się możliwość awansu, to czy wymagane jest wyższe wykształcenie informatyczne, czy najważniejsze i wystarczające jest wykształcenie wyższe techniczne. Chodzi mi o to, czy nie zastanę pewnej blokady utrudniającej mi dalszy rozwój.

Byłbym wdzięczny za opinie, bo ostatnio ta kwestia męczy mnie coraz bardziej.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli już, to tylko przy pierwszej pracy może ktoś się czepiać, że nie masz wykształcenia informatycznego. Potem liczy się już tylko doświadczenie i posiadanie tytułu mgr inż. czegokolwiek. Sam jestem po Automatyce i robię za programistę w telekomie ;).