Wpis z mikrobloga

Wymyśliłem zajebisty pomysł na apkę do #smartfon. Oczywiście jestem zbyt leniwy, żeby to robić więc jak ktoś chce się wzbogacić moim kosztem to polecam.

Byłaby to apka do drinków. Ostatnimi laty można zauważyć na domówkach coraz częściej ludzi bawiących się w takie rzeczy i na pewno będzie to szło w tym kierunku, odchodząc od ordynarnego chlania wódy z kielona. Byłaby tam zajebiście duża baza najróżniejszych drinków, wszystko oczywiście ładnie i przystępnie podane.
Po wejściu w nią byłyby 2 kierunki do wyboru.

1- wybierałoby się jakiego drina chcemy się napić, czy jakiegoś kwaśnego, drogiego, taniego itp. po czym wyszukiwałoby nam je i pokazywało składniki jakich potrzebujemy i w jak najprostszy i krótki sposób zilustrowany głównie obrazkami (bo ludzie to debile i nie chce im się przecież czytać) pokazywałoby jak takiego drina zrobić

2- to byłaby największa zaleta, opus magnum tej aplikacji. Pojawiałaby się szachownica z różnymi produktami, wody, soki, alkohole, owoce, z nich wybierałoby się te które aktualnie mamy i sortowałoby nam jakie drinki z tego można zrobić. Opcja typowo jak już jesteśmy na imprezie i mamy jakieś produkty, ale nie wiemy co z nich zrobić. Głównym atutem tej opcji byłoby to, że wiadomo jak to na imprezach, nadawałoby to apcę "viralowość" jeden by użył, zrobił driny i wszyscy z imprezy by pościągali i efekt kuli

W skali makro (wiadomo, dream big i te sprawy) można by kooperować z jakimiś alkoholami, które by pokazywały jakiego drinka można zrobić przy użyciu tego alkoholu, oczywiście za pomocą naszej apki, ale tu nie ma się co rozwodzić, bo na to by dopiero przyszedł czas i jakiś spec od marketingu by to ogarnął.

Jak zarobisz miliony, to odpal z tysiaczka za pomysł, nie wydymaj mnie tak jak Zuckerberg swoich kumpli. Moim zdaniem, to mogłoby być coś grubego, bardzo ważny byłby tu marketing, żeby apka była "cool" i przyjęła się w kręgach studeciaków itp. Musiałaby mieć nazwę, która stałaby się sloganem, bo wiadomo, że gdyby powiedzmy snapchat nazywał się zdjęciowysyłacz, to nikt by z tego nie korzystał, bo jak to #!$%@? brzmi, a tak mówisz "wyślij mi na snapie" i od razu wszyscy widzą jaki jesteś zajebisty, pozdro.
#pomyslnabiznes #technologia #elektronika #android #informatyka
  • 11