Wpis z mikrobloga

@Puzi: A wiesz może jak ustawić nie przechodzenie do nowej karty po kliknięciu "Otwórz w nowej karcie"? Bardzo mi się Vivaldi podoba ale tego wyłączyć nie umiem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jurigag: No to należy dodać, że sporo zależy od zainstalowanych rozszerzeń. Może przesadziłem z tym, że Opera działa niestabilnie, ale mając ten sam dodatek blokujący reklamy z identyczną konfiguracją strony ładuje gorzej. Blokowane elementy często się pojawiają na ułamek sekundy. W Chrome tego nie ma lub jest prawie niezauważalne.
W każdym razie nikt mnie nie przekona do używania innej przeglądarki jako głównej. A jak komuś brakuje RAM-u, to niech posprząta system
@AdwokatBoga: a u mnie np wolniej się ładują w chrome te same strony, te same rozszerzenia itp itd, sprawdzane na 5 pecetach o różnej konfiguracji sprzętowej, za każdym razem strony ładowały się szybciej na operze i zjadały mniej ramu
@Howkin: Robiłem formata bratu i nie zorientowałem się, że win7 wymaga więcej ramu niż on miał na netbooku. Szukałem więc wszędzie oszczędności i najlepiej wypadł Microsoft Edge. Mimo wszystko pozostałem przy Chromie, bo filmiki płynniej działały i dodatkowo Edge nie wspiera pluginów (zależało mi na Adblocku). Poza tym Chrome i tak dobrze wypadał jeżeli chodzi o zużycie ramu na tle konkurencji.