Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków i Mirabeki! Mam kolegę, który posiada mała firmę w branży farmaceutycznej. Jego wspólnik za jakiś czas odchodzi i zostawia go ze wszystkim samego. Jako, że wspomniany wspólnik zajmował się miedzy innymi w ich firmie dbaniem o komputery i stroną internetową to teraz nie będzie miał kto tego robić a mój kolega i jego pracownicy to całkowici w tym temacie laicy. Jako, że znam się całkiem nieźle na komputerach i trochę liznąłem tworzenie stronek zaproponował mi współpracę. Praca będzie dorywcza bo pracuje gdzieś indziej na pełny etat a obowiązki jakie przejmę polegać będą sądzę głownie na postawieniu Windowsa, instalację sterowników, odmuleniu kompów itp. i aktualizacji strony internetowej. Będę takim mini działem IT. Jutro mam z nim spotkanie, żeby zobaczyć co i jak, ale na pewno pojawi się kwestia pieniędzy i szczerze mówić nie wiem ile mam zawołać. Kiedyś jak mi się chciało i naprawiałem kompy chodząc po ludziach to stawkę zaczynałem od 50zł + skomplikowanie problemu. Znajomych, wiadomo za piwko. Ogólnie chciałbym się dogadać na ryczałt co miesiąc bez względu na ilość roboty, ale nie wiem czy w branży jest to praktykowane i nie wiem o jakich stawkach mam z nimi rozmawiać. Kolega pewnie będzie chciał płacić od interwencji. Dodam, że kumpel chce robić wszystko na legalu, więc pewnie będzie jakaś umowa-zlecenie, może faktura (brat ma firmę, więc nie byłoby problemu). Możecie Mireczki coś poradzić?

#informatyka #praca
  • 3
Kolega pewnie będzie chciał płacić od interwencji.


@wodzu85: a za gotowość do interwencji też płaci czy możesz powiedzieć, że w tym tygodniu nie masz czasu, będziesz miał za tydzień
@dzoker: interwencję miałem na myśli, że pojawia się problem, dzwoni i się dogadujemy odnośnie terminu. Rzadko się zdarza żeby coś było na już. Gościu jest raczej ugodowy i nic na zawał.
@wodzu85: nie boj sie zawolac stawki adekwatnej do wykonywanej pracy. bo jeśli Ty masz obawy przed zawołaniem po znajomości za dużo to dlaczego on ma nie mieć obaw, żeby zawołać po znajomości za mało? ( ͡° ͜ʖ ͡°)