Wpis z mikrobloga

Wiadomość tylko dla śledzących #jakzmniejszycrachunki
Hejterom dziękujemy za wypowiedzi :)

Trend micro living czy tiny house wywodzi się z USA, tam właśnie rozpoczęła się cała przygoda związana z zakupuem lub budową małych mieszkań w których wykorzystuje się całą powierzchnię domu w 100%. Amerykanie jak Polacy mają od małego wpajany styl życia i określone standardy. Dla Amerykanina mały lub normalny dom to 300m2, dla Polaków jest to 100-150m2. Moim zdaniem 100m2 to naprawdę bardzo duży dom, jest on w pełni wykorzystany przy sporej rodzince 2+3 lub 2+4. Możecie się ze mną nie zgodzić ale każdy ma własne zdanie. Jeżeli pamiętacie Blake-a Carringtona z serialu „Dynastia” to on powiedziałby do wszystkich Polaków „150m2 to ja mam garaż”. Każdy buduje się na tyle na ile go stać. Wiadomo, że każdy kto miałby 5mln złotych na koncie budowałby dom 500m2. Wszystko zależy od kwestii podejścia do życia. Ja mieszkałem w bloku na metraży 56m2 w 4 osoby i nigdy nie odczułem braku miejsca.
Chciałem podziękować za kolejne wpłaty. Jest już 6239zł czyli 14%
https://wspieram.to/zbudujsamdom
polskaniemcy - Wiadomość tylko dla śledzących #jakzmniejszycrachunki
Hejterom dzięku...

źródło: comment_MzT0LnxQ2OOIXTFmM3ZiisawwyaAsogs.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@polskaniemcy: no ale o co ci chodzi tak na prawdę? Ludzie w Polsce budują takie małe domy bo koszty ogrzewania tu są ogromne. Do tego dochodzi kwestia utrzymania porządku. W Ameryce wynajmie się gosposie z Meksyku i po problemie. Im większy dom tym lepiej. Jak kogoś stać to po co się ograniczać? Lepiej aby był większy i połowa pomieszczeń pusta niż aby był mały i dzieciaki musiały w jednym pokoju na
  • Odpowiedz
@bugg: @virusriddle: jakoś w miejscach gdzie są bogaci ludzie nie widzi się domków 100m2 tylko wielkie wille po 2000m2 z basenami i ogrodami. Więc przestańcie pieprzyć. Stajnie i obory są większe niż metraż na którym żyją Polacy.
  • Odpowiedz
@ethics: jeśli mają taką potrzebę niech budują:-) jeśli Tobie nie pasuje dom 45 czy 70m to takiego nie buduj, ale jeśli komuś pasuje to w czym problem?:-) Sam bym wolał dobrze zorganizowane 75m niż gówno-klocek 150:-)
  • Odpowiedz