Wpis z mikrobloga

#kokosskladaretropc

Dotarł i procesor Intel Pentium II 400 MHz od @Gallonimus! Dzięki śliczne! Tak jak się umawialiśmy, wpłacam kasę na akcję dobroczynną. Upatrzyłem sobie Legionowo. Akcja charytatywna dla 10-letniego Michała Olęckiego będę tam w niedzielę z córeczką. Nie wiem jeszcze jak ci to udowodnię, ale coś się wymyśli. ;-)

To teraz został jeszcze komputer z monitorem, po który muszę się kopsnąć 30 km. Jeszcze nie wiem kiedy dam radę, niestety tu niewiele zależy ode mnie.

Jeśli chcesz śledzić dalsze losy tego złomu to dodaj tag #kokosskladaretropc do obserwowanych.

Dla przypomnienia. Składam retroPC bazujące na FreeDOS oraz Win9x do celów nostalgiczno-rozrywkowych. Przebieg zabawy mam nadzieję dokumentować fotosami/filmami.
K.....s - #kokosskladaretropc 

Dotarł i procesor Intel Pentium II 400 MHz od @Gall...

źródło: comment_ZCpDaOgF2TKSz65GgG30pyXAoIEMHoHp.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: Jasne. To nie tak, że na tym konkretnie modelu. Celowałem w zegar 350 MHz, 400 był wystarczająco blisko. Stare tytuły gier jeśli są odpalane na procesorach o szybszych zegarach stają się często niegrywalne, albo akcja dzieje się zbyt szybko, albo sztuczna inteligencja jest nie do pobicia itd. Taki DOSBox ma możliwość zmniejszania cykli, ale na prawdziwej nieemulowanej maszynie będzie to trudne do osiągnięcia. Dlatego o CPU bliskich bądź większych
  • Odpowiedz
@ediz4: no cóż, kiedyś jak ludzie pisali aplikacje to proca było zawsze za mało a nie za dużo, nikt o tym nie myślał, co będzie jesli ilość cykli będzie x razy większa. ;-)
  • Odpowiedz
@Kokos: czemu FreeDos? P3 i Dos powinny idealnie sluzyc do grania w gry lat '90. Czy poza ew. mozliwoscia spowalniania tytulow gier FreeDos daje cos jeszcze?
  • Odpowiedz