Wpis z mikrobloga

Lewacki papież Franciszek wywołuje konsternację u wielu prawaków w Polsce. Najpierw umył nogi muzułmanom, teraz zaprosił do Watykanu uchodźców i nawołuje do miłosierdzia. Jak tak dalej pójdzie to PISiory zerwą konkordat z Watykanem, ustanowią nowy odłam Chrześcijaństwa w Polsce, a naszym przywódcą duchowym mianują Rydzyka.

#bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #religia
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Było oficjalne stanowisko kościoła? Poproszę jakiś link.


@ediz4: no właśnie nie było i tu jest problem, bo ten ksiądz "sebix" powinien do zakonu klauzurowego trafić
  • Odpowiedz
Czyli opierasz tezę na wypowiedzi jakiegoś randomowego księdza których tysiące w Polsce - super.


@ediz4: z tego co wiem, to Kościół Katolicki jest instytucją hierarchiczną i działania tego co jest na dole muszą mieć aprobatę góry

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,25008,stanowcze-slowa-kardynala-dziwisza-o-uchodzcach.html


@ediz4: Dziwisz to sprawny polityk (patrz brak listu w sprawie aborcji), aczkolwiek w tej kwestii wypowiada się zgodnie z nauką Kościoła której większość "wiernych" w Polsce nie akceptuje
  • Odpowiedz
@Howea: papież jest nieomylny tylko w kwestiach dotyczących wiary, zwykły katolik nie ma obowiązku zgadzać się z papieżem w kwestiach światopoglądowych
  • Odpowiedz
zwykły katolik nie ma obowiązku zgadzać się z papieżem w kwestiach światopoglądowych


@coolpick: Chyba że chodzi o prawa reprodukcyjne kobiet, oczywiście. I tak czy siak zwykły katolik powinien zgadzać się na przykład z Kazaniem na Górze, które ma przekaz bardzo jasny.

żadna religia się tak szybko nie rozprzestrzeniła jak
  • Odpowiedz
@megawatt:

z tego co wiem, to Kościół Katolicki jest instytucją hierarchiczną i działania tego co jest na dole muszą mieć aprobatę góry...

Gdyby tak było to by jednemu z drugim nie zakazywano publicznych wypowiedzi.
  • Odpowiedz
@Howea: Droga Koleżanko na początku zaświadczam że jestem os. wierzącą i nie mam skrzywienia anty-klerykalnego. Co do słów Ojca Świętego to skomentuję je słowami: Chcesz zmienić świat to zacznij od siebie. Watykan ze swoim bogactwem i przepychem udziela rad kto i kogo powinien przyjąć, natomiast nie słyszałem żeby pomógł bądź przyjął sam jakiegoś emigranta pod swój dach. Dla mnie to zwykła "gadanina" i hipokryzja.
  • Odpowiedz
@Howea: i będzie beka, nagle lewaki staną się uber-katolami i będą buldupić, że jak to tak niszczyć wieloletnią tradycję xD ile bym dał, żeby twój post był prawdą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz