Wpis z mikrobloga

Nie jestem tegorocznym maturzystą, bo to już mam za sobą, jednak zawsze fajnie poczytać wasze opinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak każdego roku, przed maturą zaczyna się karuzela.. nie, tym razem nie jest to karuzela #!$%@?. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Bardziej chodziło mi o to, że zawsze są guronce dyskusje nad tym, jakie w tym roku będą pewniaki-straszaki na wypracowaniu z polskiego. Ofc na poziomie podstawowym, bo rozszerzenie, to inna bajka. Ciekaw więc jestem, co w tym roku jest modne wśród mirków-maturzystów, czego się boją i nigdy by nie chcieli dostać, a co bardzo by chcieli?

Zapraszam do dyskusji! ( ͡ ͜ʖ ͡)

#matura #matura2016
  • 15
@wiedro: nie chce wesela, i chłopów ale od biedy coś napiszę o nich, fajnie by było jak by wpadł temat dot. wojny, totalitaryzmów, cierpienia i etc Bo wtedy z zamkniętymi oczami można pisać o 84' orwella, Procesie Kafki, pianiście, Liście Schindlera etc :3

@lukaszwasyl: Do "Wesela" i "Chłopów" to ja bym dodał "Nad Niemnem" i kilkunastostronicowe opisy łąk, kwiatków i innej przyrody. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

'84 Orwella wcale nie brałem, nic nie mogę więc o tym powiedzieć. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jednakże także zawsze lubiłem te tematy już okołowojenne, bo
@wiedro: nie brałem orwella, i procesu, wolałem przyswoić coś co mnie w jakimś stopniu bardziej zaciekawiło
na weselu odpadłem, na chłopach odpadłem po opisie umierającej krowy....
Z resztą byle by zdać, mat inf here.

@lukaszwasyl: Oburzo się na matmie. Z drugiej strony - żeby nie zdać na podstawie polaka, gdy ma się PODANY FRAGMENT TEKSTU, do którego trzeba się odnieść, a potem wymyślić gunwo jakieś, to ja nawet nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak btw, mnie się osobiście bardzo podobało "Tango", jednak nigdzie się nie przydało. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wiedro: Co pan zrobisz, że się oburzy ktoś, elyta rośnie jak nie zda ( ͡º ͜ʖ͡º) generalnie tylko rozszerzeniem z matmy się boję ( najważniejszy egzamin ) a tak to przed ustną z polskiego może na jakieś piwko, co by mieć większy ubaw
@wiedro: Tak bardzo nie chce Lalki! Nienawidzę tej lektury, mam nadzieję ze nie będę musiała szukać w niej motywów podczas matury.
Liczę na coś fajnego i ciekawego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Typu Dżuma, Hamlet, Zbrodnia i Kara, czy coś z 20 lecia międzywojennego i opowiadań obozowych.
Żadnych Chłopów, Wesela i Nad Niemnem bo skisne tam z lania wody.
@chrupek18: Pamiętaj, że Izabela była #!$%@?ą, Cottard przeżyje, o Hamlecie Ci nic nie powiem, bo nie czytałem. Sonia w sumie też była #!$%@?ą, Borowski to w sumie jedno i to samo cały czas - albo przed Oświęcimiem, albo w. W chłopach to jedyny wartki zwrot akcji, jaki pamiętam to jednego wsiura, co sobie nogę odciął siekiero. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z Wesela #!$%@? żyda, a potem przyszła
@wiedro: Tylko temat o #!$%@? już chyba był więc smutek bo można by jeszcze do nich dodać Jagne z Chłopów i były by 3 argumenty XD
Liczę jeszcze ze nie bedzie nawiazan do Krzyżakow, Potopu itd bo nie chce mi się nawet streszczen czytać tych tasiemcy (,)
@chrupek18: Zapomniałem, że ona też naczelną #!$%@?ą była. Mieć takiego combosa - Izabelę, Sonię i Jagnę i temat w stylu "Ludzka upadłość moralna, czy nowe oblicze świata? Przedstaw swoją tezę na podanym fragmencie "Lalki" Bolesława Prusa oraz wybranych tekstach literackich." I jadymy z argiumentem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tego, czo wiem, to Potop wyleciał z podstawy już. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wiedro: Jak Potop wyleciał to super, ale zawsze zostają ci nieszczesni Krzyżacy (,)

No kurczę mogli by dać taki temat, gdzie można poszaleć z przyjemnością z argumentami. Człowiek wtedy się czuje pewniej przez te 2 miesiące czekania na wyniki ( ͡ ͜ʖ ͡)

Znając życie będzie gówniany fragment wiersza, napisany jezykiem, który ciężko zrozumieć i z którego trzeba wyciągnąć argument XD