Wpis z mikrobloga

@bbZ1337: No to słabo ale w razie czego dłuższy wąż do butli i będzie po prawej :P.
@nayco18: Bardziej chodzi o ergonomię. Zależy jeszcze, której ręki używasz jako głównej i w którą śmieci wrzucasz :).
@B_P_R_D: nie no,z definicji masz rację,i pewnie znam różnicę między jednym a drugim.Tyle że narodowość to stan faktyczny i nie podlegający zmianom.Tak więc nie mogę nie nazywać się Polakiem,więc jedyne co mi pozostaje to wypad z kraju,i to tylko dlatego,że nie trzymam kosza na śmieci pod zlewem.Eh.
@B_P_R_D: narodowość w sensie pochodzenia.Tego nie zmienisz.Natomiast to co opisałeś to tożsamość narodowa-tę jak najbardziej możesz,nawet kilka razy w ciągu swojego życia,jeśli będziesz miał taką potrzebę ;)

>jedyne co mi pozostaje to wypad z kraju,i to tylko dlatego,że nie trzymam kosza na śmieci pod zlewem

żartów nie rozumiesz? Trudno :)
@B_P_R_D: Tak to można się kręcić w kółko i nic z tego nie wyniknie.Od razu może przejdźmy do kosmopolityzmu ;) Przecież w jakimś kraju urodzić się musiałeś,więc to będzie Twoja narodowość,tego nie cofniesz.A jaką tożsamość narodową sobie z biegiem lat obierzesz to inny temat.Nie wiem dlaczego przytaczasz mi całe definicje rodem za wikipedią.Jak już tak się zgłębiamy to są kraje,w których narodowość i obywatelstwo to pojęcia zamienne.A ja tylko podałam swoje
@B_P_R_D: tak jak pisałam wcześniej: w kontekście do posta OPa.Pisaliśmy o Polsce.A Ty coraz gęściej wyjeżdżasz z definicjami i oddalasz się od kontekstu,więc będzie wychodzić masło maślane.