Wpis z mikrobloga

@laza: jemu chodzi o to by pliki zapisywały się na dysku twardym komputera, a nie na sd. To, że kamera nagrywa z podłączonym zasilaniem to chyba nie tajemnica ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@FRIX1988: wiem doskonale, że oto mu chodziło. Uwierz mi, że dla niektórych wiadomość że można nagrywać z zasilania zewnętrznego była szokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@laza: chodzi mi o to, żeby wszystkie pliki trafiały na PCta, bo chce nagrywac kilkanascie h albo i lepiej, nie moge pozwolic sobie na ruszanie kamerką i wymienianie baterii co godzinkę i karty SD co 2-3 h ;) Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@FRIX1988: ale również było pytanie o kwestie zasilania to je wyjaśniłem.

@komentarze: najprościej podłącz pod lapka i zgrywaj pliki jak się podzielą i odrazu będziesz miał zasilanie.
Tylko trza by to przetestować
  • Odpowiedz
@laza: aha, no rzeczywiście.
No i nie dodałem - nagrywanie będzie też w nocy i w ciągu mojej pracy, więc nie mam możliwości nadzorować nagrywania, chce skonfigurować to wszystko i zostawić w #!$%@?
  • Odpowiedz
@komentarze: przetestowałem i nie da rady zgrywać przy włączonej kamerce. Chyba, że jest jakiś skrypt, ale wątpię.
To zostaję najprostsze rozwiązanie powerbank jak nie ma dostępu do sieci i karta 128gb czy tam 64gb
Ewentualnie to co zaproponował @Andczej: ale to tylko będzie obraz aktualnie widoczny prze kamerkę i do takie TL trza by dalej kombinować.
  • Odpowiedz
@FRIX1988: @laza: mam gniazdo sikorek na drzewie kolo okna, są tutaj co rok i wiem, ze zaraz zaczną latać jak szalone, po wykluciu młodych jeszcze czesciej. Nigdy nie widzialem jak wylatują młode, a od wyklucia do wyfruniecia mija chyba tylko kilkanascie dni (!)
  • Odpowiedz
@komentarze: imho najprościej będzie podłączyć Yi przez usb do komputera, na komputerze skrypt - niech np. co minutę sprawdza czy są dwa pliki (jeden cały i drugi w trakcie nagrywania) - jeśli są to kopiuje pierwszy i kasuje to z Yi. Nie wiem tylko, czy dałoby radę ładować.
  • Odpowiedz
@kruci: ładować da radę. Wcześniej też o tym sposobie pisałem ale on nie zadziała. Nie da się uruchomić kamerki jak jest podłączona pod PC, znaczy się po włączeniu przechodzi w tryb "magazynu danych".

@komentarze: ale można pomyśleć nad FTP / RTSP http://chinskiecuda.pl/2016/01/25/jak-uruchomic-rtsp-telnet-ftp-serwer-www-w-xiaomi-xiaoyi-yi-smart-ants/

W dwa rozwiązania. Bardziej skomplikowane. Skrypt co sprawdza i pobiera nagrane już ujęcia i kasuję z karty.
Albo prostszy sposób. Programik do przechwytywania i zapisywania strumienia
  • Odpowiedz