Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim!
Na szybko prezentujemy kilka nowości. W tym tygodniu zaczęliśmy dodawać funkcje opieki nad zwierzętami. Każdy nasz pupil (czyli kot i pies) będzie miał 4 paski stanu: Zabawa, Zdrowie, Najedzenie, Energia. O problemach zwierzaka będzie nas informować chmurka nad jego głową. Zobaczcie jak działa wstępna implementacja:

1) Filipek głodny
2) Filipek chory
3) Filipek zmęczony - jeśli nie ma budy lub jeśli nie zdąży do niej dojść - pada ze zmęczenia gdziekolwiek!
4) Nowa animacja stawiania budynku

Jeśli macie pomysły na nowe zachowania zwierząt, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

I klasycznie na koniec render w załączniku. Rozpoznajecie budynek? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gamedev #grafika
-------------------------------------------------------------
#gamedevordie - rób gry albo umrzyj! (Facebook | Twitter)
Zrezygnowałem z pracy na etacie po kilku latach na rzecz tworzenia gier mobilnych z kumplem. Wyzwanie polega na tym, że oszczędności na życie wystarczą do końca 2016 roku.
Start 03.08.2015, koniec 31.12.2016.
Pobierz sortris - Hej wszystkim!
Na szybko prezentujemy kilka nowości. W tym tygodniu zaczęl...
źródło: comment_UjfAmGagoZTUMISLa2pKTycKUbeuImCZ.jpg
  • 21
@sortris: render wygląda ekstra, podoba mi się taki delikatny, pastelowy klimat 3d, jednak interfejs mnie #!$%@? na łopatki. Strasznie to nie siedzi jedno z drugim. Fajna grafika 3d zestawiona z strasznie prostackim, szaro-kwadratowym interfejsem i przyciskami w stylu który miał być kartoonowy, a wyszedł syfiasty i niechlujny, wygląda jak by jakieś dziecko robiło moda pod jakiś gotowy silnik. Chyba że to jest wersja bardzo alfa i te obrazki są pomocą dla
@einz: Zawsze mi miło, gdy ktoś moje pokraczne rysunki traktuje jako właściwy UI :) Jestem programistą iprzedstawione grafiki jeszcze są tymi, które wyszły spod mojej niepełnosprawnej plastycznie ręki.

Jednakże pracujemy już nad wstawianiem do gry nowych grafik, pisaliśmy już o tym w wcześniej:
wpis 1
wpis 2
wpis 3

Z przyjemnością poznamy Twoją opinie co do nich. Prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia przepniemy się już na nowe.
Pobierz sortris - @einz: Zawsze mi miło, gdy ktoś moje pokraczne rysunki traktuje jako właści...
źródło: comment_HRPAqj9D9d9RXcvonGuGAj4vQqyacv8A.jpg
@sortris: To wygląda pięknie i bardzo siedzi. Cóż, w robienie gier czasem się ludzie bawią, toć trudno mi było stwierdzić czy to nie będzie efekt końcowy, wszak wiele takich produkcji hula po markecie i ludzie to biorą, więc nie zdziwiło by mnie nadto gdyby ktoś powiedział, że będzie to efekt końcowy. Tutaj chyba wszystko zagra, więc życzę dużego sukcesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sortris: Czyżby to był Silos? :D

Stawianie budynków mi się podoba, to samo mogę powiedzieć o animacjach. Filipek z termometrem wygrał :D
Przyjście kota do chorego Filipka to zamierzone działanie? Jeśli tak to jest to świetny pomysł :)
Dodatkowe zachowania? Może psie/kocie dbanie o higienę?

@Zetwoo: Cieszy nas to, że animacje się podobają :) Ofc będziemy jeszcze wszystko szlifować i polerować.

Przyjście kota do chorego Filipka to nie jest zamierzone działanie. Tak wyszło :) Ale powiem Ci, że nasze zwierzaki zachowują się czasem jakby miały sztuczną inteligencję. Na przykład kot zazwyczaj chodzi sobie po brzegach mapy, a pies w centrum.

Myśleliśmy o wprowadzeniu mycia zwierzaków, to chyba dobry pomysł.

Bo Filipek który identyfikuje na psi sposób