Wpis z mikrobloga

@BlaBlaCar: Pracownicy BlaBlaCar dwoją się i troją przeklejając w kółko informację na wykopie i na fejsbuku, że liczba rezygnacji z rezerwacji spadła o 90%. Myślę, że wiele osób ciekawiłoby o ile spadła liczba rezerwacji. Może podzielicie się taką informacją, żeby ostatecznie przekonać wszystkich, że nic się nie zmieniło? Ja jako kierowca, jak i wielu moich znajomych zaobserwowaliśmy znaczący spadek zainteresowania przejazdami na popularnych trasach. Co więcej trudniej teraz jest znaleźć pasażera po 24 zł (20 zł przejazd + 4 zł opłata), niż przed wprowadzeniem opłat za 25 zł. Podzielicie się oficjalnymi danymi?

#blablacar
  • 5
@poczekaj: eh, napisałem odpowiedź, ale przed wysłaniem kliknąłem gdzieś i mi ją zjadło... więc od początku:

Nie udostępnimy takich danych z takich samych powodów, dla których Wy nie udostępnicie publicznie swoich PITów - tego nie muszę tłumaczyć, chyba.

Obserwujemy liczby i widzimy, że na niektórych trasach liczba pasażerów po wprowdzeniu opłat spadła. Na niektórych - wzrosła. Wpływ płatności na pewno jest, ale nie jest on tak duży, jak wynikałoby to z
@BlaBlaCar: Mogliście wprowadzić trochę niższe opłaty, a tak zrażacie szczególnie nowych użytkowników. Po 2 co będzie jak starym użytkownikom skończą się rezerwacje? Będziesz jeszcze większy spadek niż jest teraz.

Po trzecie - podawanie danych swojej karty dla mnie jest bez sensu, już lepiej przelew. Ale i tak % jaki miałbym zapłacić za przejazd wart choćby 50zł...jest za duży.
Po trzecie - podawanie danych swojej karty dla mnie jest bez sensu, już lepiej przelew.


@hufosterex: jest opcja przelewu, ale z przyczyn techniczny nie dla wszystkich przejazdów, ale pracujemy nad tym. Jeśli chodzi o płatności kartą - operator jest ten sam, co naszych szybkich przelewów - bo, jak rozumiem, obawiasz się o bezpieczeństwo? Obsługujemy już kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie (już możemy chyba tak pisać, skoro jest ich ponad 20