Wpis z mikrobloga

Mireczki wczoraj wróciłem z pierwszych jazd najnowszym dzieckiem Jaguara, modelem F-Pace. To pierwszy w historii marki SUV, choć podczas konferencji kilka razy powtarzano nam, że to nie SUV, tylko Crossover.... Mniejsza o to, w każdym razie to duży samochód, o genialnej prezencji. Do jazdy przypały mi dwa różne egzemplarze, jeden biały na 18 calach z pakierem R-Sport. Bardzo ładny, ale to czarny egzemplarz z 22 calami i pakietem Black robił robote. Piękny, groźny czarny kocur. Ale do czego zmierzam. Samochód naprawdę świetny, dopracowany niemal pod każdym względem. Wygląd - kapitalny, wnętrze - luksusowo sportowe, mnóstwo przestrzeni i świetny napęd pozwalający zamiatać tyłem (dołączana jest przednia oś, a nie tylna). Wszystko super ale otwieramy elektrycznie podnoszony bagażnik a tam wita nas spore wybrzuszenie. A co to ma być? Butla LPG schowana? Otóż nie, tak wygląda kufer jak zamówimy pełne koła, kóre może się przydać ponieważ Jag nie ma w ofercie runflatów... no kurde, to wygląda jakby już na samym końcu mietek inżynier przypomniał sobie że zapomniał zaprojektować miejsce na koło... W komentarzu zdjęcie bagażnika

Tutaj pełna relacja:

http://autowizja.pl/2016/04/jaguar-f-pace-pierwsza-jazda/

#autowizja <- mój tag o testowaniu samochodów

#jaguar #samochody #carboners #motoryzacja
źródło: comment_xCUXHmuh7tSWHpYia0MxBSMLOyOIglkO.jpg
  • 10
@pussyrider: przynajmniej siatki będą w miejscu stać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy tego nie zrozumiem, jakoś w Niemczech zawsze potrafią wszystko zrobić logicznie i ładnie, a np. taki Jag czy inny Lexus zawsze coś #!$%@?. A tu goła blacha w bagażniku i kable na wierzchu, garb po środku bagażnika, czy jakieś #!$%@? sterowanie.
@pussyrider: Piękne auto, jak dla mnie wszystkie modele Jagura przebijają niemiecką konkurencję. No i nie jeździ ich aż tyle na drogach co BMW czy Mercedesów :) A powiedz mi, jak z komputerem pokładowym? Działa responsywnie?
@Naxters: rozumiem ze chodzi o komputer steruajcy multimediami, ktory znajduje sie na srodku deski? Czy ten pokładowy z zegarow? Oba sa micno rozbudowane i oba dzialaja bardzo dobrze, chociaz ten srodkowy lapal male lagi, zwlaszcza w wersji z wiekszym monitorem. Ten z mniejszym dzialal jakby szybciej :)
Tak, jak wejdziesz w linka z momentarza to tam sa zdjecia dwoch kokpitow insa dwa rodzaje wyswietlaczy :) ten czarny Jag ze zdjecia mial wiekszy. Zrezta to odmiana z seri Black z chyba wszystkim na pokladzie. To by tlumaczylo cene tego egzemplarza: 493 000 zl... Ale wracajac do tej predkosci to bardzo malo bawilem sie ekranami, bardziej skupialem sie na wlasciwosciach jezdnych jednak :)