Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy z moją zakupioną Amigą na allegro, a właściwie z dwoma. Zamieszczam filmik, może kogoś zainteresuje. Ale ostrzegam - dużo wulgaryzmów tam walę.
https://www.youtube.com/watch?v=nzWywtBXA7Y

Jak wiecie - kupiłem niedawno na allegro dwa komputery Amiga 500. Obie dotarły i działają, no i zrobiłem takie unboxingi i podłączenie do TV. W następnych filmikach pokażę coś ciekawego, m.in. etap wybielania obudowy, jakieś gry włączę też. Jednak w przypadku drugiej Amigi - sprzedawca okazał się cwaniakiem i oszustem. Modulator na aukcji był zupełnie inny, co zauważył @Emill a ja dostałem zardzewiały. W opisie nic nie było o tym, że modulator jest zerdzewiały! Na aukcji pisał, że w myszy brakuje kulki. Nie zaznaczył jednej ważnej rzeczy a mianowicie tego, że oprócz myszy brakuje też plastikowej osłony by kulka nie wypadała. Bez tego drobiazgu - mysz jest bezużyteczna... Muszę więc coś wykombinować - albo kupić jakąś zepsutą mysz i tę "pierdółkę" plastikową od niej podebrać, albo w ogóle kupić nową mysz, lub też korzystać bez tej plastikowej podstawki i liczyć na to, że kulka nie wypadnie.
W dodatku gdy poprosiłem o ugodę i zwrot części kwoty za uszkodzony modulator i brak plastikowej części w myszce - to chamsko i arogancko odnosi się do mnie w mailach...
Oto kopie aukcji i zdjęcia, sami zobaczcie:
zdjęcie: http://i.imgur.com/Um5663f.jpg
kopia aukcji: http://i.imgur.com/GWtrsqE.jpg

Ludzie mi pisali pod poprzednim wpisem "ja bym se odpuścił". Ale słusznie tu zauważył @Stragan

co za #!$%@? podejście "ja bym odpuścił" a później nie da się kupić na allegro nic wartościowego bo janusze wiedzą że sprzedadzą gówno i nikt im nic nie zrobi bo od prywatnego sprzedawcy nie przysługuje nawet 14 dni na zwrot... Kupowanie na allegro od kogoś innego niż sklep praktycznie już nie istnieje bo każdy może cię wyruchać a kupującego nic nie chroni. Szkoda bo kiedyś dużo tam kupowałem.


Dla samej zasady - trzeba walczyć z chamstwem i januszostwem na allegro. Ja nie odpuszczę.

#amiga #elektronika #allegro #retroarchiwizacja
A.....o - Ciąg dalszy z moją zakupioną Amigą na allegro, a właściwie z dwoma. Zamiesz...
  • 31
@Axelio: No ja też, ale kiedyś jak wracałem do domu zauważyłem zbiórkę, oj było tego.Warto zapytać czasami pana księdza na pobliskiej parafii kiedy zbiórka, bo z tego co wiem to jest ogólnokrajowa akcja.

Szacun za przywracanie do życia Amig.
Ja już mam kilka na swoim koncie, po za tym C64, Atarynki. Wyhaczyłem ostanio A600 za 250 zł, niestety podziałała chwilę i czarny ekran, najprawdopodobnie kondensatory do wymiany.

Ps.

@Axelio: modulator będzie działał, nie sraj się ( ͡° ʖ̯ ͡°), port jest lekko ubrudzony z tyłu reszta elektroniki wygląda elegancko, jak coś wrzuć fotki w dużej rozdzielczości
Mowilem zebym odpuscil bo Amiga jest sprawna i w dodatku jest to rzadki model, reszta to duperele ktore w dodatku mozna ozywic. Modulator pewnie z pchlego targu i musial oberwac deszczem, z mycha troche gorsza sprawa ale nie beznadziejna. Plombe juz zerwales?
@tank_driver: Nie, plomby nie zrywałem. Mój plan jest taki:
1.Jutro dojdzie paczka od kolegi z grami - więc potestuję, czy działa stacja dyskietek.
2.Kupię kabel RGB na allegro - zrobię gameplay z gierek w kolorze.
3.Czyszczenie modulatora papierem ściernym. Mycie obudowy modulatora.
4.Czyszczenie myszki, zasilacza i obudowy w A500 Red Ledowej. Czyszczenie klawiatury i płyty głównej.
5.W maju jak będzie słońce - wybielanie plastików w obudowie, zasilaczu, modulatorze i myszce. Muszę