Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, przychodzę dziś do domu, patrzę w maila a tam wiadomość od DKMSu. Faktycznie niedawno (pół roku temu?) rejestrowałem się jako potencjalny dawca. Wiadomość mówi, że mam pilnie się z nimi skontaktować, ale: "Gmail nie może zweryfikować, czy wiadomość została wysłana z domeny dkms.pl (a nie przez scammera)" wyświetla mi się w lewym górnym rogu. W źródłach wiadomości widzę adres źródłowy maila na dkms.de. W załączniku są dwa pdf.y (aż się boję ściągać po tej informacji o niemożności zweryfikowania) i mail niby od p. Andrzej Zaczka. Nie wiem czy jak zadzwonie na podany numer to mi nie skasuje 30 zł za minute połączenia. Mirko, ufam tobie, scam to czy nie ?
#dkms #rak
  • 9
@Akuku69: no tak, tyle że dziś już nie odbierają. Z jednej strony myślę sobie, że strasznie wredny byłby scam z takiego miejsca, z drugiej strony to doskonałe miejsce na takie coś, bo gra ludziom na emocjach mocno - sam w pierwszej chwili bardzo się przejąłem i dopiero potem zacząłem sprawdzać fakty.
@amon91 Wg mnie to nieumiejętnie skonfigurowany serwer poczty lub konto pocztowe u wysyłającego.
Przeskanuj PDF'y antywirusem, a najlepiej kilkoma - np.: https://www.virustotal.com/pl/

Też się zarejestruje na tej stronie. Chciałem wcześniej, ale okazało się, że mam guza i dopóki nie dowiedziałem się, że nie jest złośliwy to nie mogłem. W sumie przypomniałeś mi o tym :).

Pozdro
@amon91: Tak, to oficjalnie oni. Miałem to samo 2 dni temu, też gmail nie mógł zweryfikować. Do tego sami zadzwonili po jakichś 3 godzinach od dostania maila. I bać się otworzyć 2 pdfów bo wirusy xD 25 lat? Z domu to pewnie bez mamy też nie wychodzić bo strach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dimin: nie używam żadnego softu AV, bo żyję zasadą, że nie wchodzę na podejrzane strony i nie ściągam podejrznych plików, zbyt wiele mam do stracenia w przypadku 'zaszyfrowania dysku', a pdfy doskonale znam jako własnie źródła niezłego gówna, mają dużą historię dziur. Po prostu mam taką zasadę, że nie tyle nie otwieram, co nawet nie ściągam podejrzanych plików i szczęśliwie od ładnych paru lat nie mam ani AV, ani problemow z