Wpis z mikrobloga

@biegajaca_z_nozyczkami: Na takie rzeczy jest posucha obecnie, więc nie doradze za bardzo. Jak chcesz coś bardzo mrocznego to można spróbować (ale to strzelanki w postapo): Nowy Wolfenstein (skradania jest dużo) Oba Metra, RAGE, Spec Ops :The Line (bardzo mroczna psychologiczna strzelanka 3 osobowa o wojnie). Oczywiście cały Bioshock, jest jeszcze skradanka Styx, która ludzie chwalą, Lords of the Fallen.

@sejsmita: Dodałbym do zestawienia jednak Thief 3. Poziomy nie są rozległe
  • Odpowiedz
Dodałbym do zestawienia jednak Thief 3


@myrmekochoria: Ja bym nie dodał. Jeden czy dwa niezłe poziomy nie czynią tej gry dobrą. Wg mnie jest wybitnie słaba, banalna i łatwa. Fabuła jest naiwna, a ujawnienie Keepers to aberracja. Ponadto rozwalono całą ekonomię gry, gdzie na najwyższym poziomie trudności nadal miałem w bród kasy i sprzętu i na niczym nie musiałem oszczędzać. Niedorobione poziomy z masą błędów, gdzie można się zaklinować i zamiast
  • Odpowiedz
@sejsmita: Jak kto lubi. Ja jestem fanem poprzednich części i są najlepsze, ale ludzie też strasznie mitologizują (dużo pustek) plus współcześnie mogłoby się nie dać zrobić takich rozległych poziomów. Miejmy nadzieję, że coś z Thief 5 (chociaż 4 też nie jest taki zły w przedziale 6/7/8 na 10- zależy od momentów) będzie lepiej.
  • Odpowiedz
ale ludzie też strasznie mitologizują (dużo pustek)


@myrmekochoria: Owszem, a na sentymencie się zarabia.

plus współcześnie mogłoby się nie dać zrobić takich rozległych poziomów.

W produkcie AAA pewnie nie, docelowy odbiorca zgubiłby się w tutorialu. Jeszcze jakby dostał mapę a'la Horn of Quintus, to trzeba by wzywać pogotowie. ;]

Miejmy nadzieję, że coś z Thief 5 (chociaż 4 też nie jest taki zły w przedziale 6/7/8 na 10- zależy od momentów)
  • Odpowiedz
@sejsmita: Twoje podejście jest standardowe dla hardcorowego fana/gracza thiefa. Ci ludzie nie robię tego pro bono plus czasy się zmieniają nie można mieć wszystkiego. Mogło być zdecydowanie gorzej - patrz Fallout 4. Ja obecnie lubię widoczki w grach, więc kilka momentów ładnych jest. Kiedyś pisałem o nowej odsłonie, więc nie będe się powtarzał. Pisałem też o Shigurui, które jest bardzo dobre
  • Odpowiedz
@myrmekochoria:

Twoje podejście jest standardowe dla hardcorowego fana/gracza thiefa.

Oczywiście. Gram w thief 1 i 2 co kilka lat od momentu wydania. :D
Co nie zmienia faktu, że znam wielu ludzi, którzy nigdy nie grali w pierwsze części, a jadą po 'czwórce' jak po łysej kobyle. Nie oferuje nic za co tak bardzo cenię pierwsze dwie. A najbardziej wypacza ideę eksploracji i przytulania ścian. Zgadzam się, że momentami jest ładna, nawet
  • Odpowiedz
Mogło być zdecydowanie gorzej - patrz Fallout 4.

Taka retoryka nie przystaje :)


@myrmekochoria: Oj, mogłem napisać że dałeś argument z dupy, ale wolałem taką formę.

"Ale mogliby to robić uczciwie

W jakim świcie Ty żyjesz :P

Widzę to w sposób następujący: Robisz kontynuację gry, filmu czy czegokolwiek, to trzymasz się tych elementów, które są fundamentem oryginału. Tytuł, bohater i lokacja są to akurat składniki, które nie wpływają za bardzo na
  • Odpowiedz