Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, jestem z wami już długi czas, lecz dopiero dzisiaj założyłem tutaj profil.

Mam już do was prośbę. W internecie jest sporo informacji ale nie mogę znaleźć nic konkretnego, może wśród was jest ktoś kto mi udzieli cennych dla mnie informacji.

Sytuacja przedstawia się tak. 3 lata temu miałem wypadek i całkiem poważnie się połamałem.
Teraz jest już dobrze, ale mam problem z nogą, i uważam się za lekko niepełnosprawnego;(

Chciałbym zdobyć oświadczenie o niepełnosprawności, aby łatwiej znaleźć pracę, która pomagała by mi w oszczędzaniu mojej kończyny.

Czy jest ktoś z was kto mógł by mi wytłumaczyć jak to wszystko powinienem załatwić kto po kroku?

Dzięki wielkie pozdrawiam ;)

#inwalidzi #niepelnosprawni #zdrowie #praca
  • 3
@kolkohyt: Najpierw do powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, bierzesz wniosek z którym idziesz do swojego lekarza (rodzinnego lub specjalisty) on wypełnia swoją część tego wniosku u do tego dodajesz historie choroby + uzupełniasz swoją część wniosku, jako powód zaznaczasz 'uzyskanie odpowiedniego zatrudnienia' masz 30 dni na złożenie wniosku (30 dni od daty z pieczątki lekarza) potem czekasz na wezwanie na komisje. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, pomogę