Wpis z mikrobloga

Ujrzałem i zapłakałem.

Powiedzcie, czy oni są aż tak głupi, czy robią to specjalnie? Bo weźmy sobie takiego na przykład mnie. Delikatnie mówiąc, nie jestem zwolennikiem PiS i niezbyt sobie cenię dokonania Lecha Kaczyńskiego, niemniej jednak nie mam żadnych wątpliwości, że zasłużył on na tego typu upamiętnienie. Był on ważnym politykiem na naszej scenie, brał udział w kluczowych wydarzeniach, pełnił ważne urzędy. Nawet to wystarczy w zupełności. A przy tym zginął będąc prezydentem w największej katastrofie tego typu w dziejach Polski. Naprawdę, mniej zasłużonych honorują tablicami, więc tak, zdecydowanie jest to słuszne i nikt o zdrowych zmysłach nie powinien zaprzeczyć. Więc niech robią tablice.

Ale takie? Poległ pod Smoleńskiem? A to jakaś bitwa tam była? Broń mieli, walczyli?
W służbie OJCZYZNY? Serio? A nie Ojczyźnie? To była służba Ojczyzny, więc ona czemuś służyła Lechowi, czy Lech jej?

No ręce opadają. Stawiają takie gówno, które obraża osobę prezydenta, zamiast ją honorować. Stawiają to, z tego co wiadomo, bez żadnych konsultacji, bez wiedzy i zgody konserwatora zabytków, mimo że przed zabytkowym budynkiem. Nie odbył się żaden konkurs jeśli chodzi o projekt. Po prostu jedna wielka wolna amerykanka.

I teraz co? Jak ktoś zaprotestuje, to zaraz będzie krzyk, że polonofob, nie szanuje ofiar katastrofy, pewnie agent, komuch, żyd i cyklista. To nic, że protest dotyczy zupełnie czego innego. Czyli dyskusji być nie może.

Jeszcze raz pytam, czy to jest prowokacja? Postawmy jakieś gówno, którego żaden rozsądny człowiek nie przyjmie, żeby sprowokować do ataków i pogłębić syndrom oblężonej twierdzy. Czy też może jest to zwykła bezmyślność i głupota?

#dobrazmiana #pis #smolensk
jamtojest - Ujrzałem i zapłakałem.

Powiedzcie, czy oni są aż tak głupi, czy robią ...

źródło: comment_w4x90Ybx5jNucLrZ6SDLepsWRRdAGGec.jpg

Pobierz
  • 21
@jamtojest: Dodaj zły tytuł naukowy, był doktorem z habilitacją a o profesurze nic nie słyszałem. Według pewnych istot które żyją w innym równoległym wszechświecie w smoleńsku był zamach a NKWD dobijało tych co przeżyli więc poległ na służbie.
Ot pisowska propaganda i robienie z katastrofy politycznego kapitału.
Jeszcze raz pytam, czy to jest prowokacja?


@jamtojest: Nie. Uzurpacja. Ale nie ma się co martwić, niedługo celem postawienia pomnika L.K zostanie zlikwidowane województwo mazowieckie w obecnym kształcie, zlikwiduje się stanowisko prezydenta Warszawy i wszystko będzie już zgodne z decyzjami nowego wojewody warszawskiego.
@soft1house: Nie rozumiem kontekstu tej wypowiedzi.
Ale w sumie racja. Dla żyjących. Celem tego pomnika nie jest raczej uczczenie pamięci zmarłego prezydenta. Jest nim wpojenie żyjącym kłamstw na jego temat i sianie propagandy zgodnej z linią obecnej władzy.

Oni doskonale wiedzą, że takich pomników nikt nigdy nie usunie i nie naprostuje tych bzdur. Tak, jak nikt nie przeniesie grobu Kaczyńskiego z Wawelu. Wszystko idzie więc zgodnie z planem, tak się buduje
Jeszcze raz pytam, czy to jest prowokacja? Postawmy jakieś gówno, którego żaden rozsądny człowiek nie przyjmie, żeby sprowokować do ataków i pogłębić syndrom oblężonej twierdzy. Czy też może jest to zwykła bezmyślność i głupota?


@jamtojest: to jest #!$%@? combo wszystkiego łącznie z ##!$%@? na czele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest jakas wczesna beta tej tablicy? Dlaczego to badziewie jest mocowane na dwie sruby z gustownie prezentujacymi sie nakretkami M10? No i piekne otwory na dole.