Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam takie zapytanko. Otóż podjąłem pracę około 600 km od miejsca zamieszkania i usłyszałem o czymś takim jak "Bon na zasiedlenie". Jak to działa i czy jeszcze to działa? Bo artykuły na stronach Urzędu Pracy są z 2014 roku. Z tego co piszą to muszę pracować minimum 6 miesięcy na umowę o pracę i znaleźć pracę minimum 80 km od miejsca zameldowania. Miał z tym już ktoś do czynienia? Link do artykułu Urzędu Pracy
#pracbaza #urzadpracy #kiciochpyta
  • 12
@leworwel: Ciężko to wziąć bo w każdym urzedzie pracy są różne zasady przyznawania( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się nie udało (,) ale znajomemu tak. Zasady są takie że trzeba pracować 6 miesięcy ( umowa o pracę, zlecenie na conajmniej minimalną krajową chyba) w odległości 80 km lub gdy nie ma 80 km to dojazd komunikacją miejską musi być powyżej 3 godzin w obie
@leworwel: ogólnie to już za późno jest, bo ten bon na zasiedlenie zalatwiasz przed podjęciem pracy. Taki jest cel jego, żeby pomóc znaleźć pracę poza miejscem zamiwszkanaia
@leworwel: w sensie to 6 miesięcy chyba chodzi jak z zasiłkiem żeby mieć prawo. A co do tego to kumpel ten bon ogarnął jakoś na zasadzie że na papierze szef go "zwolnił" na miesiąc i on sobie ogarnął ten bon.
@leworwel: tak, otrzymuje się te pieniądze w ramach bonus na zasiedlenie i później trzeba pracować conajmniej 6 miesięcy w ciągu 8 miesięcy, co trzeba udokumentować