Wpis z mikrobloga

#pracbaza #logikarozowychpaskow #heheszki #truestory #rozowepaski

tl:dr
Kierownik zatrudnił "sekretarkę" na nasz dział. Dziewczyna partoliła robotę równo, ale kierownik i żonata część towarzystwa zamiast mózgiem myśli benizem. Atmosfera się trochę popsuła. A jak ja zacząłem mieć wywalone to wszyscy Hurr Durr. Ale kierownik dał światełko w tunelu. eotl:dr

Kilka tygodni temu kierownik zdecydował że nasz dział powinien mieć sekretarkę która będzie ogarniać sprawy pomiędzy działami oraz obsługę kliencką i inne dupersztyki. Generalnie zajmowaliśmy się tym my wymieniając się z chłopakami z działu ale kierownik uznał że "Jak przychodzi ktoś z zewnątrz i w dziale sami faceci to się jakieś gej party odprawia" No i że kobieta to ozdoba oraz łagodzi obyczaje to będzie lepsze postrzeganie.( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)

No i kierownik znalazł dziewczę 7/10 (gdyby delikatniej się malowała to nawet 8/10) z całego potoku CVek które przeglądaliśmy ostatecznie kierownik był głownym HRowcem... Wdrażanie odbyło się raczej spokojnie bo i tak zajmowaliśmy się wszystkim a ona była taką ozdóbką i odbierała telefony...

1. Dziewczyna ściągnęła Ransomware przez co wszystko się zaszyfrowało (Komputer odcięty od naszej sieci a że wszystkie faktury są wrzucane do 1 foldera który jest duplikowany na NAS) Mieliśmy jednak kopię zapasową ale od razu nam się zaświeciła lampka jakbyśmy byli w #!$%@? IT Crowd.
2. Rozpieprzyła system wewnętrznego sendmaila przez co cały port się zatkał bo "chciała wysłać maila do klienta"
3. Pisanie listów do działów wyglądało u niej tak że Kopiowała 70 razy tekst a potem doklejała dane do nagłówka... Wtedy zajrzałem do CVki "mgr administracji "Bardzo dobra obsługa komputera" "Bardzo dobra znajomość pakietu Office" Pokazałem dziewczęciu że jest plik z bazą klientów i może zrobić to w 2-3 minuty przy pomocy korespondencji seryjnej a potem udawać że pracuje i malować sobie paznokcie
4 Rozpieprzyła szablon wyliczający w Excelu dane statystyczne dla kierownika Dziewczyna miała problem ze zrozumieniem i użyciem prostej formuły "Jeżeli" O Odwołaniu warunkowym i bezwarunkowym to szkoda szczępić ryja
4.76. Wsadziła 3 razy w ciągu 3 tygodni do ADFu plik kartek ze spinaczem... ADF do naprawy
5/12 Okazało się że #!$%@?ła nasze wyceny do innych działów które je wewnętrznie wyliczają i potem wychodzi kwota za zlecenie.
6/9 Zapytałem jej że skoro napisała w CV standardową formułkę o znajomości Office'a do dlaczego nie próbuje choćby z czystej motywacji nauczyć podstawowych rzeczy których od niej się oczekuje. Powiedziała że sama nie wie....( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak ja nie znam jakiejś funkcji czy określonego działania to najpierw strzelam buraka jakbym dostał 1nkę w szkole a potem w domu się dokształcam by nie zostać w tyle i mieć rozum i godność człowieka.

Kierownik do niej się ślini jak mors... Część załogi (tych którzy mimo #!$%@? flanelową zbroją udało się znaleźć innego różowego i nawet się ożenić) Też stara się ją kryć ( ͜͡ʖ ͡€)

No i ja człowiek który po ostatnich inbach z kobietami ma już totalnie wywalone na to czy jest ładna pani i czy można do niej podbić (A to mi jako wykopowemu stulejarzowi bez obrączki powinno zależeć na wyjściu z przegrywu) Powiedziałem że #!$%@?ę poprawiać czyjąć ignorancję i niewiedzę nawet jeśli miałbym skończyć sam jak palec... Chłopaki obrażeni mówią że za bardzo spinam dupę i nie mam szans z takim podejściem znaleźć kogokolwiek... Na naradzie gdzie oglądaliśmy mecze piliśmy browary i rozmawialiśmy o dupie maryny. Dzisiaj jesteśmy rozwaleni totalnie, Kiedyś chłopaki sami mnie wspierali że nie mam się co łamać i że będzie dobrze. Dzisiaj wbijają sztylet prosto w serce...

Kierownik wezwał mnie na rozmowę i powiedział że w gruncie rzeczy mam rację i że wydajność zespołu spadła ale powiedział że jest 3 miesięczny okres próbny a że trzeba zmienić postrzeganie działu to powiedział że mamy się pomęczyć...

Ktoś kiedyś powiedział "Kobiety i pierogi rządzą facetami.." Jak facet lubi i kobiety i pierogi to już jest martwy na śmierć.
  • 21
@Szlaufman: Takie pytanie Czy jak Pani w szkole brała cię do odpowiedzi albo pisałaś kartkówkę czy sprawdzian, a ty nic nie powiedziałaś/ nic nie napisałaś. To jaka była twoja reakcja???? Miałaś wywalone i wyklinałaś facetkę czy było ci wstyd że nie nauczyłaś się choćby na tego dopalacza czy dostateczny.
@Szlaufman: weź wyluzuj, człowieku. Najprostszym rozwiązaniem będzie spokojna, łagodna rozmowa z dziewczyną. Wyjaśnij jej że musi zacząć się dokształcać jeśli chce tu pracować, bo jeśli nadal będzie tworzyć problemy to wyleci. Jeśli jest normalna to się nie obrazi tylko zrozumie i ogarnie. Może myślała że jeśli będzie sekretarką to nie będzie robić nic oprócz parzenia kawy szefowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie znaczy że trzeba
@mala_mi_123: Dziewczyno Ona naraziła firmę na całkowite uziemienie firmy a nawet zamknięcie i poważne problemy zarówno dla klientów którzy zlecali nam pracę jak również tych którzy nie zapłacili nam za zlecenie Gdyby wszystkie faktury poszłyby w kosmos to klienci by nie zapłacili (Nie macie umowy nie macie faktury to jeszcze UKS naślemy)

Ransomware to nie jest jakiś tak wirusik co wywalić się go da avastem Gdyby wszystkie kody źródłowe zostałyby zaszyfrowane
@mala_mi_123 ja tam sie moge nie znac ale patrzac na sytuacje w mojej pracy gdzie pracuje dopiero 9 mies pierwsza powazna praca i sluchajac mojego braciaka ktory mowi jak jest u niego to jak ktos jest w pracy zeby sobie posiedziec a nie pracowac to mozesz mowic jak do sciany porozmawia z nia na spokojnie to sie poplacze i pojdzie na skarge tak bylo u mojego brachola. jak ktos nie szanuje pracy
@Szlaufman: no spoko, rozumiem, ale to nie zmienia faktu że warto byłoby z nią pogadać i zagrozić że albo się ogarnie albo wyleci. I sama wtedy wybierze co woli.

@mateoelo: jeśli po rozmowie laska się popłacze i pójdzie na skargę to będzie wtedy jasne, że trzeba ją usunąć z firmy bo jest elementem niereformowalnym.
@MisieRzadza: W naszym dziale Ja i dwóch kolegów jesteśmy niezaobrączkowani... Reszta obrączki... Zobaczyli w pracy ładną łanię i mogą se poflirtować popatrzeć i wzdychać i się żalić "że ich różowe to nie najnowsze i7 tylko jakiś pośredni C2D..." U nas zawsze było mega mega specyficznie ale robota szła wyniki szły premię na paliwo do motocykla można było wydać... A teraz???

Nie jestem przeciwnikiem sekretarek... ale jeśli dziewczyna naprawdę czegoś nie umie
Gdyby wszystkie kody źródłowe zostałyby zaszyfrowane to szef miałby 2 wyjścia albo zwalnia częśc załogi by zapłacić okup. albo zamykamy firmę i wszyscy lecą na bezrobocie...

Dziewczyna pisała że zna się na obsłudze komputera, była poinstruowana żeby nie otwierała załączników z nieznanych źródeł albo jeśli nie wie niech woła nas (Otwarła mimo wszystko a załącznik miał rozszerzenie docm więc ludu święty to było aż nadto widoczne że coś jest nie tak)


@
@xetrov: Dostęp do NASów i zewnętrznych serwerów oraz innych komputerów przynajmniej u nas na dziale jest zabezpieczony i sprzętowo i programowo. Więcej nie mogę powiedzieć... Mogę powiedzieć że w niektórych okolicznościach nasz dział byłby uziemiony
@skyluker: Sam napisałem że była ładna... Ba sam chciałem i dawałem jej wskazówki dla korzystania z podstawowych narzędzi u nas w firmie... Gdyby mi się serio podobała to bym dołączył do grona ludzi którym puchną benizy na jej widok... Dziewczyna nie miała najmniejszej ochoty nauczyć się czynności potrzebnych do wykonywania swoich obowiązków. Chciałbym tak partolić robotę i dostawać za to wcale nie mały hajs...
@lakis90: Bezrobocie takie piękne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybyśmy zarabiali jak cebulaki to każdy miałby #!$%@? po całości. Kwestia motywacji której dziewczęciu wyraźnie zabrakło... No chyba że zmienić jej profil obowiązków żeby była naszą figurką żeby ładnie wyglądała i tyle. Nie byłoby burzy że partoliłaby robotę... Takie pytanie gdy widzisz że ktoś ma dużo mniejszy zakres obowiązków a zarabia tyle samo co ty z większą odpowiedzialnością to