Wpis z mikrobloga

Jeszcze całkiem niedawno, żeby dostać doradę, trzeba było zjeździć cale miasto. Teraz jest prawie w każdym sklepie, co mnie niezmiernie cieszy, bo bardzo tę rybę lubię:]

Teraz czekam na żabnicę w Lidlu!:]

A poki co, grillowana dorada ze szparagami i bakłażanem.

Jutro jak znajdę na Kleparzu żylastą, wiejską kurę, to zrobię coq aux vin.

#gotujzgugasem #gzw #gotujzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@gugas: to będzie czepialstwo ale żeby zrobić coq aux vin to potrzebny by Ci był kogut, a raczej koguty (bo z kogutem to by było coq au vin) ;) Tak to będzie poulet au vin ;).
  • Odpowiedz
@babejsza: wiem, ale o koguta wyjątkowo trudno, musiałabym się na wsi gdzieś popytać, a kurę żylastą na rosół można dostać. Więc jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma :]
  • Odpowiedz
@gugas ale coq au vin wcale nie robi się na żylastym kogucie więc nie wiem dlaczego chcesz kupować żylastą kurę ;). To po prostu nie powinien być kurczak, tylko właśnie kura, przynajmniej roczna najlepiej dwu-trzy-cztero letnia ale w żadnym wypadku nie żylasta :) Taka to będzie 10 letnia starowinka ;)
  • Odpowiedz
Zwykle na bazarach. W Krakowie nie wiem, w Warszawie w kilku miejscach były. Na bioBazarze, na Koszykach, raz dostałem na bazarze na dołku. Kojarzę też że były mrożone w jakimś markecie, ale nie mogę sobie przypomnieć w którym :(. Nawet próbowałem teraz poszukać w necie, ale nic nie znalazłem. Niemniej głównie bazary - a jak się ma dobry kontakt z hodowcą to można też sobie zamówić, tylko czas oczekiwania koło roku :P.
  • Odpowiedz
@babejsza: no, ja mam jeden sprawdzony sklep mięsny na Kleparzu w Krakowie, gdzie zawsze można dostać świetną jagnięcinę. Ostatnio zamówiłam kotleciki jagnięce, jagnię maleńkie, kotleciki się rozpływały w ustach. Pytałam kiedyś o kapłony, ale niestety mówili, że cienko, nie ma popytu, nie ma podaży :]
  • Odpowiedz
@gugas: Zabic to ja mam tutaj pod dostatkiem w kazdym srednim markecie :p Brzydkie to, ale bardzo pyszne :3 Chociaz sama jeszcze nie robilam :p po hiszpansku nazywa sie "Rape" - niezly false friend co ? :p
  • Odpowiedz