Wpis z mikrobloga

@JestMozliwosc: Tak, karta działa, ale tylko przy zakupie w sklepie. Jeden posiadacz karty nie może użyć tej technologi aby przelać kasę wprost drugiemu posiadaczowi karty. Poza tym ta technologia w praktyce nie została stworzona do płatności przez internet - kradzieże numerów kart, i wyłudzenia z ich użyciem to plaga na całym świecie.

Poza tym karty oferują wyłącznie transakcje odwracalne. Fajnie jest mieć ochronę konsumenta jaką to oferuje, ale w niektórych wypadkach
Fajny wykład, ale jest w nim kilka rażących błędów w wystąpieniu prowadzącego, który twierdzi że halving, czyli spadek nagrody o połowę uzależniony jest od mocy sieci/trudności, natomiast w rzeczywistości jest przecież tak że algorytm ma zmianę nagrody zaprogramowany na połowę co 4 lata .... Moc sieci nie ma tu nic do rzeczy.
Kolejna rażący błąd, to tłumaczenie prowadzącego że bitcoinów może być 21 milionów bo tak zapisał twórca na początku i nikt
Część o koparkach i ogólnie o miningu również troszkę bzdur. Kolega w miarę dobrze zna bitcoina pod kątem historycznym i ogólnej wiedzy handlowej, natomiast jeżeli chodzi o kwestie techniczne to dużo jest błędów i bredni w tym wykładzie.
@adrix: oczywiście że jest uzależniona od mocy obliczeniowej bo halving nie jest równo co cztery lata tylko co określoną ilość bloków, których rozwiązanie jest uzależnione od mocy obliczeniowej górników. Czas wykopania kolejnych bloków jest różny więc halving jest średnio co cztery lata.
Jak jesteś taki dobry technicznie to powiedz dokładnie dzień i godzinę następnego halvingu. Bo nikt tego nie wie...
Na hivemind jest nawet o to zakład...

@mentis: masz rację ale poczytałem trochę wpisów @adrix i to nie pierwszy raz gdy się czepia.
Wszystkim zależy na sukcesie i promocji btc więc nie ma co się czepiać szczegółów.
@adrix: o ten drugi element nie powinienes sie czepiac bo dla swiezakow nawet ta ilosc ze wynosi 21 mln i ze bedzie wydobyta do 2140 ale tak na prawde ten ostatni btc to nigdy nie bedzie wydobyty to duza czesc osob odplynie :p
@uzamkniete: Ogólnie fajnie, ale końcówka zabija :-D
Pytający: "No własnie. W temacie nie jestem, to ile teraz kosztuje koparka?"
Odpowiedź: "Yyyyyyy. Pffff. Bitcoinowa?"
Pytający:"No nie... no nie mów"
Odpowiedź: "W granicach yyyy. W granicach... Yyyy. Znaczy jakby... Trzeba zacząć od yyy 40 tysiecy dolarow"
Pytający: "Ok, dziekuje"
Odpowiedź: "Taka która coś wykopie, nie?"

40 tysiecy za koparke. Chyba ozdobioną kryształami Svarowskiego...
Na kopaniu widać sie nie znajo!
Dzięki że się mnie poczepialiście, ale wypisałem rażące mnie szczegóły.

@szanow: Głupoty opowiadasz. Moc obliczeniowa nie ma tu nic do rzeczy, a jedynie amplituda zmiany mocy obliczeniowej i fakt że zagadka może zostać rozwiązana wcześniej. Nie wiem jak można powielać takie głupoty. Fakty są takie że halving jest zaprogramowany na co 4 lata, przy domyślnej wartości generowania bloków 10 minut, to czy moc sieci wynosi 1 MH, czy 100000000 TH, jest
@adrix: Z ciężkim sercem to się oglądało ale obejrzałem od początku do końca. Zgadzam się z Tobą z tym, że jednak powinniśmy złożyć wyrazy szacunku za wysiłek włożony w popularyzację bitcoina.
@adrix: wiem o co Ci chodzi i rozumiem ale ja tlumacze wielu osoba - kazdemu z kim sie spotkam co to jest btc i dostrzegam ze jak bardziej komplikuje sprawe tzn podaje wiecej szczegolow to ludzie zaczynaja sie gubic. Na tjs sa forexowcy. Tylko dwie osoby tam spotkalem ktore uzywaly btc :p nie chce mi sie wierzyc ze ceo jednej z najwiekszych polskich gield akurat tej kwestii dotyczacej supply nie zna