Wpis z mikrobloga

Moja trójca seriali to #got #vikings i #blacksails

Wszystkie mają tak świetną fabułę, postacie i akcje, że nie potrafiłbym wybrać z nich jednego najlepszego. A piszę to po to bo może ktoś tutaj oglądał któryś z nich i bardzo mu się podobał i szuka czegoś równie dobrego, to polecam obejrzeć pozostałe.
Zwłaszcza Black Sails jest tutaj mało znane a niczym nie ustępuje pozostałym dwóm serialom z tej trójcy, więc może komuś się to przyda.
Polecam.

#seriale #coogladac
  • 13
@Wiedmolol: Dlaczego uważasz Black Sails za słabe? Skoro już wysnuwasz tak moim zdaniem daleką od prawdy i śmiałą tezę to może jakieś argumenty?

(Tylko jakbyś spoilerował to w spoilerach z ostrzeżeniem dla tych co jeszcze nie oglądali).
@Caoi: Oglądałem jeden sezon tylko i odpuściłem także za wiele nie mam do spoilerowania. Trochę drewniane aktorstwo, mało "piracenia"(no jak boga kocham, 95% serialu działo się na lądzie), przeciętne i irytujące postacie, niezbyt ciekawe wątki. Odbębniłem ten jeden sezon dla wewnętrznego spokoju i stwierdziłem, że nie jestem zainteresowany dalszym oglądaniem.

5/10 to max co mogę dać.
@Semietiev: @Wiedmolol: Pierwszy sezon też był dobry i mam wrażenie, ze uważasz go za słaby, z tego samego powodu co chyba wiele osób uważa pierwsze sezony różnych seriali za słabe.

A mianowicie takiego, że w pierwszym sezonie nie znasz jeszcze bohaterów dlatego Cię tak nie ciekawi co dalej zrobią i jak to się potoczy, nie znasz także jeszcze tego wszystkie, a akcja dopiero się zaczyna.
Pierwszy sezon ma za zadanie
@Caoi: Skomentuję to tak: pierdu pierdu.

Jak serial nie potrafi mnie zainteresować swoimi postaciami i wątkami od pierwszych odcinków(a ja jestem wyrozumiały i nie rzucam seriali po jednym epie tylko daję im szansę żeby się rozwinęły) to znaczy, że scenarzyści/reżyser/aktorzy spartolili robotę.

Mieli cały sezon, całe 8 odcinków żeby mnie przekonać żebym oglądał dalej. Nie udało się? No to tak właśnie definiuję słaby serial.
@Wiedmolol: Pewnie wystawiłbym podobną ocenę za pierwszy sezon; sam miałem odstawiać to na półkę, ale po 2-3 odcinkach drugiego sezonu zostałem do końca (i jestem na bieżąco). Jak na mój gust, w temacie "piratów" nie ma nic lepszego, a bohaterowie Black Sails (Flint, Rackham, Silver, Vane) świetnie rozwijają się na przestrzeni 2 i 3 sezonu.

Ogólnie mówiąc, dla mnie to właśnie "Vikings" jest strasznie drewniany ;) Nie licząc może paru postaci
@Caoi: bo ja wiem, np. GoT, LOST i wiele innych wciągnęło mnie od samego początku. Co do gier, to też mam najczęściej zupełnie odwrotnie. :D
Gdyby to był u mnie standard, to nie napisałbym że pierwszy sezon Black Sails był słaby, bo zwyczajnie byłbym do tego przyzwyczajony.
@Semietiev: Mnie tam Black Sails wciągnął już od samego początku od pierwszego odcinka i oglądając go właśnie przyznałem twórcom, że bardzo dobrze zaczęli i wiedzą jak zainteresować widza, bo nie spodziewałem się, że będzie aż tak ciekawie.

Widać gusta są całkowicie różne :P