Wpis z mikrobloga

czy warto w mlodym wieku oszczedzac? bo ciagle odkladam te pieniadze, w sumie nawet nie wiem w jakim celu, mam odlozone kilkanascie tysiecy zl, jak odkladalem na samochod to wiedzialem po co, teraz odkladam, bardzo rzadko cos sobie kupuje, oszczedzam jak moge, ale nie mam zadnego celu, jak odlozylem 10 tysiecy to mowilem nastepny tysiak cos sobie kupisz, nic nie kupilem i tak ciagle XD chodzi mi o takie uzaleznienie od zwiekszania oszczednosci, jeszcze bezcelowe, mlody jestem, mieszkam w domu rodzinnym, wydatki mam bardzo male i zamiast wydac pieniadze na siebie to wole oszczedzac
#oszczedzanie #gorzkiezale
  • 14
@MustafaKaraban: co cie tak bola te pieniadze xD mam 21 lat i tez zawsze kilka tysiecy ktorych nie ruszam bo po prostu lubie miec na wypadek jakiegos wypadku xD niech Cie nie parza, przeciez jak nie wydasz to nie znikna. Poszukaj lepiej jakiejs fajnej lokaty. Problem sie zaczyna dopiero kiedy jestes jakims patologicznym sknera i jedna torebke herbaty 10 razy zalewasz, no ale wątpię zeby tak bylo xD
@MustafaKaraban: Wg mnie warto oszczędzać, jeśli ma się taką możliwość. Jak nie masz potrzeby, żeby wydawać hajsy to nie wydawaj, w przyszłości mogą okazać się niezbędne lub po porostu znajdziesz jakieś hobby, które kosztuje trochę $$ i wtedy przepierniczysz wszystko z przyjemnością.
Ja natomiast nie wiem co robić, żeby cebuliony mi się same mnożyły jak ciapaki na zasiłkach. Z lokaty zawsze jakiś grosz wpadnie, ale niewielki.. Jakieś pomysły?