Wpis z mikrobloga

Zdarzyło wam się może, żeby w #winows10 umarł pasek zadań? Ikonki z szybkiego uruchamiania które sam dodawałem działały i nod, a poza tym ani zegarek, głośność ani też ikonka startu nie. Szukałem po necie, ale to chyba nie to samo bo np. jak prawym kliknąłem to wyświetlało się normalnie menu. Restart samego paska nic nie dał, wylogowanie się też nie, dopiero po restarcie kompa wróciło do normy. Niby teraz działa, ale tak pytam jakby się powtórzyło bo pewnie to jakaś pierdoła. #windows #komputery
  • 12
@beer_man: Zdarzyło się. Niestety kaplica. Trzeba było utworzyć nowy profil użytkownika i tam już działało. Czasami jak szybko się zalogujesz i zaraz potem wylogujesz/uruchomisz ponownie/zresetujesz kompa to profil można tak uwalić. U mnie nawaliło ostrzeżeń w dzienniku zdarzeń a później errory no i nic nie pomagało.
@beer_man: U mnie to się objawiło jeszcze tak, że najpierw pojawiły się drobne problemy podobne do twoich, a później kaplica. Kliknięcie menu start wywalało błąd krytyczny i sugerowało wylogowanie i zalogowanie się ponownie. Oczywiście nic to nie dawało.
@try_catch_finnaly: No u mnie dziś pierwszy raz to się zdarzyło, a system dosyć dawno stawiałem i nie przechodziłem z win 7, w zasadzie wątpię, że się samo naprawi, ale póki co nie będę grzebał w tym, dopiero jak padnie całkiem
@beer_man: Też miałem ten problem ostatnio. Znalazłem w necie parę sposobów na rozwiązanie, ale tylko jedna rzecz mi pomogła. Odpal Powershell (koniecznie powershell a nie normalną linię komend) z prawami admina i wklej:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
@beer_man: Jak już się zwali, to nie ma co się pierdzielić, strata czasu. Stwórz sobie już teraz nowego użytkownika tak na wszelki wypadek. Jak się zwali, to z katalogu starego usera możesz przenieść praktycznie wszystkie foldery z ustawieniami programów z wyjatkiem katalogów Micsrosoftu. Kopiuj tylko to co potrzebne bo jak skopiujesz wszystko, to skopiujesz też i problem :D
Niestety przerabiałem to osobiście. 3 godziny #!$%@? się podczas gdy ustawienie kafelków na
@try_catch_finnaly: Szkoda że nie ciągnie wp na mojej lumii 625 bo bardzo spoko wyglądowo, ale mało RAMów niestety miałem, ale co do stacjonarki, no kafle do mnie bardzo nie przemawiały, a tu zaskoczenie miłe ze stabilnością. 2 jechane lata się człowieku zbierałem żeby z 98 na xp przejść bo nie i uj ( ͡° ͜ʖ ͡°)