Wpis z mikrobloga

Mircy nic mnie tak nie odrzuca u ludzi jak krzywe zęby... Najładniejsza laska, najprzystojniejszy facet stają się paskudni po otwarciu ust i pokazaniu krzywych, albo zniszczonych, paskudnych zębów.
Łatwiej mi chyba zaakceptować nadwagę (nie otyłość) niż zaniedbane zęby.

#oswiadczeniezdupy #rozowepaski #niebieskiepaski

Przeszkadzają wam krzywe zęby u innych?

  • Tak 28.3% (1340)
  • Nie 18.2% (861)
  • Sam mam krzywe 35.8% (1694)
  • Sprawdzam 17.7% (836)

Oddanych głosów: 4731

  • 76
  • Odpowiedz
@hazawwin: też tak sądzę. Z brzydkimi zębami człowiek od razu wygląda jak plebs i brudas.
Jakiś Mirek żalił się tu ostatnio na wykopie, że ma brzydkie zęby... od razu mnie to do niego obrzydziło. Oprócz tego pisał, że ma problemy z ćpaniem i piciem. Całość dała mi obraz kompletnego śmiecia życiowego.
  • Odpowiedz
@hazawwin: Nie każdego stać na ladne zwby. Jedni sie rodzą z ladnymi drudzy musza nadrabiac kasą. Zęby w kazdej chwili mozna poprawić albo założyć sztuczna szczękę :) takze nie wartosciowal bym tak ludzi.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Trzonowy ząb cały jest w granicy około ~800zł i to taki, który będzie się trzymał parę lat.
Za lepszy zapłacisz ponad 1 000 zł.

Drogi interes, jak masz do wymiany 8 przednich(góra i dół).
Ktoś u mnie w rodzinie wymienił większość zębów i zapłacił za to 12 000 zł.

Problem to nie koszt usługi ale odlewów.

A ja w całym moim życiu byłem raz u dentysty - wyrwać dwa mleczaki.
  • Odpowiedz
@hazawwin: @lubielizacosy: tu chodzi o coś innego. rodzice często zaniedbują zęby swoich dzieci (bo sami nie dbajo, bo po co, pszeciesz to pinionc), nie uczą prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, za późno prowadzą do dentysty i ortodonty. prawda jest taka, że powinno się to robić zaraz, jak dziecku wyrosną stałe zęby na przodzie, bo im wcześniej, tym łatwiej można cofnąć niektóre malformacje i uniknąć drutów na zębach. ja sama
  • Odpowiedz
@4minuty: Myślę, że przyjdzie taki czas, że będę za przeproszeniem "srał" stomatologiem.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie robili z tego wielkiego biznesu i na siłę nie uszkadzali zdrowe zęby - a znam wiele takich przypadków.

Po dziś dzień, sprawdzone mam mycie dwa razy dziennie + higiena jamy ustnej + dieta.

Sądzę, że na mój pierwszy ból zęba jeszcze poczekam - ósemki się trzymają bardzo dobrze. (
  • Odpowiedz
@TaoMachine: a jak mogę zapytać ile masz lat? Mój tata lvl 46 był 3 razy u dentysty, wyrwać mleczka, którego wytargał w poczekalni ze strachu, w wojsku żeby załatwić sobie przepustkę i jakiś czas temu poszedł na kontrolę, na której dentysta powiedział, że zęby są w świetnym stanie
  • Odpowiedz
@hazawwin: Dużo też zależy od genów, jeśli czyjś rodzic za dziecka miał problemy z zębami, to jest duże prawdopodobieństwo, że dzieci też będą miały. Pamiętam jak w gimbie byłem u dentystki, która założyła mi plombe.
Jakiś czas później plomba wypadła, ząb w środku zepsuty i musiałem wyrwać. Co teraz?
  • Odpowiedz
@hazawwin: 26 na karku. Byłem wyrwać dwa mleczaki, bo same nie chciały wyjść, a stałe już rosły - więc, żeby krzywo nie wyrosły, trzeba było siłą wyrwać mleczaki.
Pamiętam, że drewnianą łopatką też wypychałem przednie górne zęby, bo zaczęły się zakrzywiać do środka, więc trzeba było je prostować na siłę.

Dość dziwne prawdę powiedziawszy. Jestem alergikiem i astmatykiem. Od urodzenia byłem faszerowany najsilniejszymi lekami bo miałem takie problemy zdrowotne.
Mam osłabione
  • Odpowiedz
@hazawwin: ja mam krzywe :( ale od jakiegoś czasu noszę aparat, nie polecam, ratuje mnie tylko myśl, że jak już go zdejmę to w końcu będę mógł się szeroko uśmiechać :) rodzice, dbajcie o zęby swoich dzieci bo później będą się męczyć tak jak ja :(
  • Odpowiedz